Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Major Series w Klagenfurcie: Biało-Czerwoni w półfinale

Występujący w eksperymentalnym zestawieniu Polacy Bartosz Łosiak i Michał Bryl awansowali do niedzielnego półfinału Major Series w Klagenfurcie. W 1/8 finału z rywalizacji odpadli natomiast Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Turniej w Klagenfurcie jest ostatnim sprawdzianem formy dla siatkarzy i siatkarek plażowych przed zmaganiami olimpijskimi w Rio de Janeiro. Wśród pań triumfowały Niemki Laura Ludwig i Kira Walkenhorst, a Kinga Kołosińska z Moniką Brzostek zajęły 9. miejsce.

Na tej samej pozycji, ale wśród mężczyzn sklasyfikowano Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Piąty duet igrzysk olimpijskich w Londynie w fazie grupowej odniósł komplet trzech zwycięstw, ale w 1/8 finału musiał uznać wyższość jednych z głównych faworytów turnieju olimpijskiego, Łotyszy Aleksandra Samoilovsa i Janisa Smedinsa.

Odpadnięcie z dalszych zmagań w Klagenfurcie Fijałka i Prudla nie oznacza jednak końca emocji dla kibiców znad Wisły. W Austrii bardzo dobrze radzą sobie, grający w eksperymentalnym składzie, Bartosz Łosiak z Michałem Brylem.

Biało-Czerwoni na razie nie ponieśli w austriackich zawodach porażki i po pokonaniu w ćwierćfinale 2:1 reprezentantów Rosji Olega Stojanowskiego i Artema Jarzutkina awansowali do półfinału. W walce o finał Łosiak i Bryl zmierzą się z Brazylijczykami Gustavo Albrechtem Carvalhaesem i Saymonem Barbosa Santosem

Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Bartosz Łosiak zagra w duecie z Piotrem Kantorem. Główni zainteresowani trenują ze sobą w Austrii, ale Kantor zdecydował się w tym tygodniu nie wychodzić na boisko w rywalizacji o punkty, by nie odnowiła się mu kontuzja dłoni, z którą zmagał się przez ponad miesiąc.  

1/8 finału:
Łosiak/Bryl (Polska, 11) - Barsouk/Liamin (Rosja, 25) 2:0 (21:19, 21:18)
Samoilovs/Smedins (Łotwa, 1)
- Fijałek/Prudel (Polska, 10) 2:1 (22:24, 21:16, 15:9)

1/4 finału:
Łosiak/Bryl (Polska, 11) - Stojanowskij/Jarzutkin (Rosja, 16) 2:1 (21:19, 18:21, 15:8)

1/2 finału:
Guto/Saymon (Brazylia, 4) - Łosiak/Bryl (Polska, 11) - godz. 10:00 (niedziela)
Samoilovs/Smedins (Łotwa, 1) - Schalk/Saxton (Kanada, 3) - godz. 11:15 (niedziela)

ZOBACZ WIDEO Mateusz Bieniek: Przyjechałem do reprezentacji po nieudanym sezonie klubowym (źródło TVP)

Czy Bartosz Łosiak i Michał Bryl wygrają turniej Major Series w Klagenfurcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×