MŚ 2017: Łosiak/Kantor awansowali do ćwierćfinału!

W Austrii trwają mistrzostwa świata w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. W 1/8 finału Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali 2:1 Belgów Koekelkorena/Van Walle, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału.

Olga Krzysztofik
Piotr Kantor Materiały prasowe / Na zdjęciu: Piotr Kantor
Łosiak/Kantor w 1/8 finału mundialu trafili na belgijską parę Koekelkoren/Van Walle, która w poprzedniej rundzie zwyciężyła po zaciętym meczu.

Dotychczas Łosiak z Kantorem byli niepokonani w tych mistrzostwach i stracili zaledwie dwa sety. To ostatnia polska para, która pozostała w turnieju.

Premierowa partia była niezwykle zacięta, w końcu stawką pojedynku był awans do ćwierćfinału. Lepiej w mecz weszli Biało-Czerwoni, którzy wygrali tę odsłonę.

Kontynuowali oni swoją dobrą grę również w drugim secie, dzięki czemu osiągnęli przewagę. Belgom udało się doprowadzić do remisu (12:12), a walka o zwycięstwo była wyrównana. Ostatnie dwie akcje należały do Koekelkorena/Van Walle, którzy doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej odsłonie tempo nadawali Polacy, którzy prowadzili 9:3. W dalszej części seta grali konsekwentnie i odnieśli pewne zwycięstwo, zdobywając awans do ćwierćfinału mistrzostw świata!

Bartosz Łosiak/Piotr Kantor (Polska) - Dries Koekelkoren/Tom van Walle (Belgia) 2:1 (21:19, 19:21, 15:7)

Czy Łosiak/Kantor zdobędą medal MŚ 2017?