World Tour: medal nie dla Kantora/Łosiaka. Minimalna porażka Polaków z mistrzami Europy

W Hamburgu trwa turniej finałowy World Tour. Reprezentanci Polski, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, przegrali w meczu o trzecie miejsce 1:2 z Nicolai/Lupo.

Olga Krzysztofik
Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Piotr Kantor (z prawej) i Bartosz Łosiak (z lewej)
Biało-Czerwoni zakwalifikowali się do udziału w turnieju finałowym World Tour 2017 jako jedna z ośmiu najlepszych par rankingu FIVB (nasi siatkarze zajmują trzecie miejsce w tym rankingu).

Reprezentanci Polski zakończyli fazę grupową z mianem niepokonanych i jako liderzy swojej grupy, więc awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału. W tej fazie efektownie pokonali 2:0 Bockermanna/Schumanna. Półfinałowa porażka 0:2 z Dalhausserem/Luceną sprawiła, że pozostała im walka o brązowy medal.

Ich rywalami w decydującym meczu byli Włosi Nicolai Paolo/Daniele Lupo, którzy dokładnie tydzień temu obronili tytuł mistrzów Europy.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, ale w połowie seta Włosi mieli już zbudowaną kilkupunktową przewagę. W dalszej części partii nasi reprezentanci nie byli w stanie zniwelować strat.

Porażka ich nie załamała, co dość szybko pokazali w drugiej odsłonie. Polacy grali skuteczniej, dzięki czemu to oni tym razem nadawali ton spotkaniu. Dwukrotnie musieli odpierać napór rywali, w tym w samej końcówce, gdy ich prowadzenie stopniało całkowicie (18:14, 19:19). Ostatnie dwie akcje padły łupem naszych siatkarzy, którzy tym samym doprowadzili do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej otworzyli Włosi (0:3). Choć Biało-Czerwoni starali się odwrócić losy tej odsłony, to nie byli w stanie. Ostatecznie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali 1:2, kończąc finały World Tour tuż za podium.