Hit transferowy klubu z Radomia - pozyskali mistrza olimpijskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom
zdjęcie autora artykułu

Choć miniony sezon był dla Cerradu Enei Czarnych bardzo nieudany i z trudem zapewnili oni sobie bezpieczne utrzymanie w PlusLidze, nie przeszkodziło to w przeprowadzeniu hitowego transferu. Nowym przyjmującym radomian został bowiem mistrz olimpijski.

Klub z Radomia zaskoczył ostatnim transferem. Nowym przyjmującym Cerradu Enei Czarnych został bowiem Mauricio Borges Almeida da Silva. Na swoim koncie ma wiele tytułów, w tym ten najcenniejszy - złoty medal Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku. Był w kadrze Brazylii na mistrzostwa świata w 2014 roku w Polsce, z których Canarinhos wrócili ze srebrnym krążkiem. W 2010 roku wygrał z drużyną narodową Ligę Światową, zaś w latach 2013, 2014, 2016 i 2017 stawał na drugim stopniu podium.

Większość kariery klubowej spędził w ojczyźnie, broniąc kolejno barw: Minas Tenis Clube, Esporte Clube Pinheiros, Sada Cruzeiro Volei, SESI Sao Paulo. W 2015 roku wyjechał do Turcji, do Arkasu Izmir, by po dwóch latach wrócić do Kraju Kawy i grać przez trzy lata w SESC/Rio de Janeiro, a następnie w Volei Taubate. W minionym sezonie występował we włoskiej Serie A, w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia, oraz przez krótki czas w egipskim zespole Al-Ahly.

Szeregi klubu z Radomia opuścili natomiast w ostatnich dniach Alexander Berger, Michał Kędzierski, Jose Ademar Santana i Michael Parkinson. Na kolejny sezon w Czarnych pozostaje zaś Bartosz Firszt.

Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi Wojskowych w nadchodzących rozgrywkach. Coraz głośniej mówi się o Jacku Nawrockim, ale klub nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Czytaj także: >> Startuje Liga Narodów. Zobacz, z kim zagrają polscy siatkarze >> Wielki transfer ogłoszony. Mistrz świata zmienił klub

ZOBACZ WIDEO: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"

Źródło artykułu: