Grały bliskie rywalki Polek. W jednym meczu zrobiło się gorąco

Brazylijki potrzebowały pięciu setów do potwierdzenia wyższości nad Chinkami. W trzecim tygodniu Ligi Narodów Kobiet dobrze wystartowała również Bułgaria.

reprezentacja Brazylii siatkarek Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii siatkarek
Pierwszym przeciwnikiem reprezentantek Polski w Sofii będą w środę Włochy. W kolejnych dniach trzeciego tygodnia Ligi Narodów Kobiet będą mierzyć się z siatkarkami z Chin, Dominikany oraz Bułgarii. Rozpoczęły one rywalizację w bułgarskim turnieju już we wtorek.

Zanosiło się na to, że Brazylia wcześniej zamknie mecz z Chinkami, do którego przystąpiła w roli faworyta. Po dwóch wygranych setach brakowało jej jeszcze jednego do zdobycia kompletu punktów. To okazało się jednak trudne zadanie. Azjatki poderwały się do pościgu i to one były lepsze w trzecim i w czwartym secie. O siódmej wygranej Brazylijek w rozgrywkach zdecydował tie-break zakończony wynikiem 15:11.

Bardziej jednostronny był wygrany przez Bułgarię 3:0 mecz z Dominikaną. Gospodynie turnieju w Sofii nie przepuściły przeciwniczek przez granicę 15 małych punktów ani w pierwszym, ani w drugim secie. Delikatnie zapachniało zwrotem akcji w trzeciej partii, ponieważ Dominikana remisowała 19:19. Od tego momentu zdobyła już jednak tylko dwa punkty. Bułgaria opanowała sytuację na boisku i wygrała ostatniego seta 25:21.

Chiny - Brazylia 2:3 (20:25, 23:25, 25:18, 25:21, 11:15)

Dominikana - Bułgaria 0:3 (15:25, 13:25, 21:25)