Fabian Drzyzga ujawnił, dlaczego nie dostał powołania

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Fabian Drzyzga
zdjęcie autora artykułu

To była największa sensacja powołań Nikola Grbicia na tegoroczny sezon reprezentacyjny polskich siatkarzy. Wśród 29 zawodników nie znalazło się nazwisko Fabiana Drzyzgi. Rozgrywający całą sprawę skomentował na łamach sport.tvp.pl.

Z przytupem Nikola Grbić rozpoczął pracę w roli szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarzy. Olbrzymim echem nad Wisłą odbiły się bowiem powołania do szerokiej kadry na Ligę Narodów i mistrzostwa świata, które Serb ogłosił kilka dni temu.

Na obie imprezy powołania nie otrzymał Fabian Drzyzga, podstawowy rozgrywający polskiej kadry w ostatnich latach, dwukrotny mistrz świata i trzykrotny medalista mistrzostw Europy.

Jak przyznał w wywiadzie dla sport.tvp.pl sam Drzyzga, brak powołania był dla niego szokiem. Szkoleniowiec zadzwonił do zawodnika, ale tylko ogólnikowo wytłumaczył mu, dlaczego nie widzi go w swojej kadrze. Co zatem powiedział Grbić? Oddajmy głos rozgrywającemu Asseco Resovii Rzeszów.

ZOBACZ WIDEO: "Królowa jest jedna". Wystarczyło, że wrzuciła to zdjęcie

- Powiedział mi, że ma swój pomysł na tę drużynę beze mnie. Gdzie leży prawda? Może się kiedyś dowiemy, a może nie. Na ten moment tak to wygląda - podkreślił na łamach sport.tvp.pl Fabian Drzyzga.

- Powiedziałem trenerowi Grbiciowi, że jest to dla mnie spore rozczarowanie. Nie będę tego ukrywać. Nie mam 40 lat i nie jestem po strasznych kontuzjach, które powodują, że nie jestem w stanie grać w siatkówkę na najwyższym poziomie. Tak, był to szok, patrząc też na to, jak rozwiązało się to później - dodał rozgrywający.

W dalszej części wywiadu Drzyzga zapewnił jednak, że mimo braku powołania na tegoroczny sezon nie zamierza kończyć kariery reprezentacyjnej.

Czytaj także: To już prawdziwy exodus. Kolejny zawodnik żegna się z reprezentacją Nowy trener siatkarzy wysłał powołania. Są niespodzianki

Źródło artykułu: