Jak on to uratował?! Niesamowita obrona Earvina Ngapetha [WIDEO]

Francuzi rozpoczęli siatkarskie mistrzostwa świata od wygranej nad Niemcami (3:0). Nie mogło być jednak inaczej, jeżeli "Trójkolorowi" zdobywali punkty nawet w takich akcjach, gdzie wydawało się to absolutnie niemożliwe.

Krzysztof Kaczmarczyk
obrona Earvina N'Gapetha w meczu z Niemcami Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: obrona Earvina N'Gapetha w meczu z Niemcami
Francuzi rozpoczęli siatkarski mundial zgodnie z planem od zwycięstwa, ale łatwo nie było. Co prawda ograli Niemców bez straty seta, ale kolejno do 22, 26 czy 24.

Podopieczni Winiarskiego nie wykorzystali swoich szans w starciu z mistrzami olimpijskimi. Relacja z meczu -->> TUTAJ.

W drugim secie rywale prowadzili nawet 23:16, ale aktualni mistrzowie olimpijscy kapitalną serią zdołali uciec spod topora.

Trudno się jednak dziwić, że "Trójkolorowi" dokonali wydawało się niemożliwego, skoro w trakcie meczu obronną ręką wychodzili nawet z takich akcji, jak na wideo poniżej.

Potężny atak Niemców podbił libero Jenia Grebennikov, ale piłka powędrowała poza bandy reklamowe. Stracony punkt? Nic z tych rzeczy! Do akcji wkroczył Earvin Ngapeth, który w sobie znany tylko sposób podbił piłkę.

Koledzy przebili ją na stronę rywali, a ci w swoim kolejnym ataku... wyrzucili ją w aut. - Proszę jak się zachował Ngapeth. Warto było! Warto było zrobić wagę na tej bandzie - mówili komentatorzy pojedynku.

Przykry widok na otwarciu MŚ siatkarzy. "Smutna rzeczywistość"
Presja na polskich siatkarzach? Jaka presja. "Będziemy bronić podwójnego mistrzostwa"

Czy Francja sięgnie po mistrzostwo świata?