Wicemistrzowie świata wrócili na właściwe tory

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii
Instagram / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii

Po nie do końca udanej inauguracji mistrzostw świata siatkarzy Brazylia pewnie pokonała Japonię 3:0. Zwycięstwo to oznacza, że podopieczni Renana Dal Zotto są niemal pewni awansu do kolejnej rundy.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym spotkaniu MŚ 2022 Brazylia zmierzyła się z Kubą. Faworyci mieli spore kłopoty, bowiem przegrywali już 0:2, ale zdołali wrócić z dalekiej podróży i ostatecznie triumfować po tie-breaku. Ich kolejni rywale - Japonia bez żadnych problemów pokonała Katar 3:0.

Do kolejnego starcia Brazylijczycy podchodzili co prawda w roli faworyta, jednak nie można było być pewnym, że przyjdzie ono łatwo i przyjemnie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Japończycy i to oni przez długi czas premierowej odsłony byli na prowadzeniu, nawet czteropunktowym (16:12). Brazylia co jakiś czas doprowadzała do remisu, ale dopiero w końcówce wyszła na prowadzenie (19:18). Po zdobyciu trzech "oczek" z rzędu faworyci wypracowali sobie piłki setowe i wykorzystali drugą z nich.

Druga partia od początku rozgrywana była pod dyktando Brazylijczyków. Rywale co jakiś czas niwelowali lekko stratę, ale nie byli nawet w stanie łapać kontaktu z rywalami. Ostatecznie podopieczni Renana Dal Zotto zwyciężyli do 18.

Podrażnieni Japończycy nie chcieli dać za wygraną (4:1). Jednak natychmiastowo dogonili ich rywale i już w połowie seta to Brazylijczycy byli na prowadzeniu (14:9). Ostatecznie siatkarze z Azji po raz kolejny nie byli w stanie nawiązać walki z przeciwnikami i zostali kompletnie rozbici. Wicemistrzowie świata wygrali ostatnią odsłonę tego pojedynku do 16 i całe spotkanie zwyciężyli 3:0.

Reprezentacja Brazylii w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzy się z Katarem. Wynik tego spotkania nie powinien być inny niż 3:0, dlatego już teraz podopieczni Renana Dal Zotto mogą szykować się na rywalizację w dalszej fazie turnieju.

Brazylia - Japonia 3:0 (25:21, 25:18, 25:16)