Mistrzostwa strefy NORCECA: Dominikana najlepsza

Siatkarki Dominikany wywalczyły tytuł mistrzyń strefy NORCECA w piłce siatkowej kobiet. W pojedynku finałowym Dominikanki pokonały gospodynie turnieju, reprezentację Portoryko. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Kuby.

Arkadiusz Dziublak

W rozgrywanych w portorykańskim Bayamon mistrzostwach strefy NORCECA w siatkówce, po raz pierwszy w historii tryumfowały siatkarki Dominikany, które nie doznały goryczy porażki w całym turnieju. W pokonanym polu siatkarki z Karaibów pozostawiły tak utytułowane drużyny jak Kuba i USA. Obrończynie tytułu mistrzowskiego, siatkarki Stanów Zjednoczonych, zajęły odległe czwarte miejsce i był to dopiero drugi przypadek w dziejach występów reprezentantek USA w mistrzostwach, aby zawodniczki tego kraju nie zdobyły medalu.

Reprezentacja Dominikany, zdobywając tytuł mistrzowski, zapewniła sobie udział w Pucharze Wielkich Mistrzyń, który zostanie rozegrany w dniach 10-15 listopada 2009 roku, w Japonii.