Gładka porażka zespołu Michała Winiarskiego

Reprezentacja Słowenii awansowała z drugiego miejsca w grupie do fazy pucharowej mistrzostw świata w siatkówce. Wyższość w meczu z Niemcami potwierdziła przekonującym wynikiem 3:0.

siatkarze reprezentacji Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Niemiec
Siatkarze ze Słowenii byli rozczarowani po poprzednim meczu z Francuzami. Konfrontacja miała wyłonić najlepszą drużynę w grupie i tak faktycznie się stało. Współgospodarze turnieju przegrali z Trójkolorowymi 2:3 mimo prowadzenia 2:1 i 18:14 w czwartym secie i we wtorek nie mieli już możliwości ich wyprzedzenia w tabeli.

Nie odebrało to jednak energii współgospodarzom mistrzostw świata. Słowenia prezentowała się zdecydowanie lepiej niż podopieczni Michała Winiarskiego i pierwsza partia zakończyła się jej przekonującym zwycięstwem 25:16. Najskuteczniejsi w zespole Gheorghe Cretu byli Toncek Stern oraz Klemen Cebulj.

W drugim secie interesujących fragmentów było więcej. Partia ta była najbardziej wyrównaną w meczu. Nasi zachodni sąsiedzi byli praktycznie cały czas kilka kroków za przeciwnikami, ale zdołali przeprowadzić ambitny pościg od 13:20 do 20:21. Reprezentanci Słowenii nie spanikowali i w końcówce zapewnili sobie zwycięstwo 25:22.

Trzecia runda była ponownie jednostronna i Słowenia nie pozwoliła przeciwnikom uwierzyć w możliwość rozstrzygnięcia choćby jednego seta. Drużyna znad Adriatyku wygrała 25:17 i do fazy pucharowej przeszła po zdobyciu siedmiu punktów w trzech meczach w grupie. Zespół Winiarskiego był w stanie ograć tylko 3:0 Kamerun.

Słowenia - Niemcy 3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

Słowenia: Vincić, Urnaut, Cebulj, Pajenk, Kozamernik, Stern, Kovacić (libero) oraz Ropret

Niemcy: Kampa, Karlitzek, Reichert, Fromm, Krick, Weber, Zenger (libero) oraz Brand, Maase, Krage