Mocno rozpędzeni Włosi po meczach w grupie

Reprezentacja Włoch była bezbłędna w fazie grupowej mistrzostw świata w siatkówce. W konfrontacji z Chinami po raz trzeci nie dała odebrać sobie ani jednego seta. Jej przewaga była bezdyskusyjna.

Siatkarze reprezentacji Włoch podczas MŚ 2022 Materiały prasowe / FIVB / Siatkarze reprezentacji Włoch podczas MŚ 2022
Także wcześniejsze mecze w grupie E kończyły się po trzech setach i takie rozstrzygnięcie było najbardziej prawdopodobne w ostatnim starciu. Włosi we wcześniejszych spotkaniach przeciwko Kanadyjczykom i Turkom nie przegrali ani jednej partii, natomiast reprezentacja Chin nie potrafiła wspomnianym przeciwnikom urwać ani jednego seta.

Italia gra w mundialu zbudowana zdobyciem mistrzostwa Europy i w każdym kolejnym meczu przypomina, że ma również ochotę na wywalczenie medali w polskich oraz słoweńskich halach. W pierwszym secie Włosi wygrali z Chińczykami 25:14 i nie tracili koncentracji również w następnych partiach.

Gra Włochów była oparta na skrzydłowych Danielu Lavii oraz Alessandro Michieletto, a największym wsparciem dla nich był środkowy Gianluca Galassi. Po stronie azjatyckiego zespołu trudno było wskazać jakikolwiek atut, a swoim trzecim występem w Lublanie pracowali na niechlubne miano najgorszego uczestnika mistrzostw świata. Wyniki 25:10 i 25:14 w drugim oraz trzecim secie nie pozostawiały złudzeń, która drużyna była lepsza.

Włochy - Chiny 3:0 (25:14, 25:10, 25:14)

Włochy: Gianelli, Michieletto, Lavia, Galassi, Anzani, Romano, Balasi (libero) oraz Pinali

Chiny: Yao. Yu, Wang, G. Zhang, J. Zhang, Li, Yua Yu, Yang (libero) oraz Peng