MŚ: Drugi dzień rywalizacji za nami. Sprawdź, jak wyglądają tabele grup

Za nami drugi dzień rywalizacji na mistrzostwach świata w siatkówce. W sobotę odbyło się sześć spotkań. Pierwszą kolejkę zmagań zakończono w grupach A i B, natomiast w C i D odbyły się pierwsze mecze.

Jakub Fordon
reprezentacja Włoch siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch siatkarek
W grupie A już w piątek Holandia pokonała Kenię 3:0. W sobotę natomiast odbyły się dwa kolejne spotkania. Najpierw Belgia pokonała bez straty seta Portoryko, a następnie Włoszki takim samym stosunkiem uporały się z Kamerunem.

Oznacza to, że obecnie trzy pierwsze miejsca zajmują Holandia, Włochy oraz Belgia. Wszystkie te zespoły wygrały swoje mecze bez straty seta. Na czwartej lokacie premiowanej awansem do dalszej rundy jest na ten moment Portoryko.

Standings provided by SofaScore

Wszystkie mecze odbyły się już również w grupie B. To właśnie w niej rywalizuje Polska, która pokonała w piątek Chorwację 3:1. W sobotę doszło do sensacji, bowiem Turcja poniosła porażkę po tie-breaku z Tajlandią. Bez straty seta zwyciężyła natomiast Dominikana, która rozprawiła się z Koreą Południową.

Tutaj układ jest jasny i klarowny. Prowadzi Dominikana, która nie straciła jeszcze seta. Za nią jest Polska, a trzecią lokatę zajmuje z dwoma punktami Tajlandia. Z jednym punktem czwartą pozycję zajmuje Turcja.

W grupie C obecnie prowadzi USA, a ostatnie miejsce zajmuje Kazachstan. Wynika to z faktu, że tylko te reprezentacje rozegrały jak dotąd mecz na mistrzostwach świata. Sytuacja ulegnie zmianie w niedzielę.

Identyczna sytuacja ma miejsce w grupie D. Tam liderem jest Brazylia, która pokonała Czechy, jednak nie bez straty seta (3:1). Jeżeli któryś z zespołów w niedzielę wygra mecz wynikiem 3:0, obejmie prowadzenie wyprzedzając Canarinhos.