Manon Flier najlepsza - statystyki ze spotkania Holandia - Polska

To świetna postawa Manon Flier umożliwiła drużynie Holandii wygranie z Polską 3:1 i awans do finału mistrzostw Europy. Holenderska atakująca zdobyła w sobotnim spotkaniu aż 20 punktów. W reprezentacji Polski najlepiej punktowała Joanna Kaczor, która ukończyła mecz z dorobkiem 15 oczek.

Ag Sta
Ag Sta

Sobotnie spotkanie Polski z Holandią miało dwa oblicza. Po dwóch gładko wygranych przez Holandię setach, biało-czerwone dopiero w trzeciej i czwartej partii nawiązały walkę z rywalkami. Znajduje to odzwierciedlenie w statystykach z tego pojedynku. Bardzo ciekawe wyniki daje porównanie statystyk z poszczególnych setów. Przykładowo w partii trzeciej, wygranej przez biało-czerwone 25:21, przyjęcie zagrywki przez Holenderki wynosiło tylko 38 proc. podczas gdy w poprzednich dwóch setach Oranje przyjmowały ze skutecznością odpowiednio 60 proc. i 73 proc. Polki z kolei w secie trzecim prezentowały przyjęcie na poziomie 75 proc. znacznie lepiej niż w partiach pierwszej i drugiej, kiedy oscylowało ono około 60 proc.

We wszystkich setach, za wyjątkiem partii trzeciej, biało-czerwone były bardzo nieskuteczne w ataku. W pierwszej odsłonie spotkania atakowały ze skutecznością zaledwie 15 proc., a w drugiej - 35 proc. W secie trzecim Polki kończyły co drugi atak, ale w czwartej partii ich skuteczność ponownie zmalała, do 35 proc. Jeżeli chodzi o Holenderki, skuteczność ich ataku rosła z seta na set, od 37 proc. w partii pierwszej do 49 proc. w ostatniej odsłonie meczu.