Pałac odbił sobie porażki z Developresem

Po dwóch z rzędu porażkach z Developresem Bella Dolina Rzeszów OnlyBio Pałac Bydgoszcz wrócił do wygrywania. W trzeciej kolejce zespół ten pokonał MOYA Radomkę Lotnisko Radom 3:1.

Jakub Fordon
siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz
W poprzedniej kolejce Tauron Ligi bydgoski Pałac przegrał przed własną publicznością z Developresem Bella Dolina 0:3. Po gospodyniach oczekiwano więcej, szczególnie, że kilka dni wcześniej z rzeszowskim zespołem mierzyły się w ramach Pucharu Polski. Wtedy to bydgoszczanki urwały seta faworytkom, a także były bliskie doprowadzenia do tie-breaka. Tym razem do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego przyjechała MOYA Radomka Lotnisko Radom, która po udanej inauguracji niespodziewanie przegrała u siebie z UNI Opole.

Pałac po raz pierwszy odskoczył, gdy zaczął funkcjonować blok (10:6). Przewaga wzrosła przy kolejnych niepowodzeniach przyjezdnych w ataku (19:11). Gospodynie nie wypuściły prowadzenia z rąk i po ataku Moniki Gałkowskiej prowadziły 1:0 w setach.

Od początku II partii to radomiankom wychodziły wszystko, a rywalkom nic (7:1). Już w połowie seta ich przewaga wynosiła aż dziesięć "oczek" po błędzie w ataku Gałkowskiej (14:4). Nie dała nic podwójna zmiana, wobec której na parkiecie pojawiły się Koleta Łyszkiewicz i Magdalena Mazurek. Po skutecznej kiwce Madison Bugg było już 21:7. Pałacanki zdołały dobić jedynie albo aż do granicy 14. punktów, następnie nie pomyliła się Martyna Świrad i wyrównała stan pojedynku.

Nowy set i zupełnie odmieniona drużyna, Pałac podrażniony blamażem wziął się w garść i ruszył z wysokiego "C" (5:1). W połowie trzeciej partii ich przewaga wynosiła sześć "oczek" i o czas poprosił szkoleniowiec rywalek (14:8). Trzy akcje później Błażej Krzyształowicz ponownie przerwał grę, gdy jego zespół przegrywał 9:16. W końcówce gra Radomki nieco się poprawiła, ale było już za późno, aby odwrócić losy tej odsłony meczu. Pałac zwyciężył do 18. po ataku Anny Lewandowskiej ze środka, która w tym pojedynku spisywała się bardzo dobrze.

Pałacanki mocnym akcentem rozpoczęły kolejną odsłonę spotkania, bowiem prowadziły 6:2 po ataku do bólu skutecznej Gałkowskiej. Przerwa nie zmieniła gry Radomki w żaden sposób, bo kolejne trzy akcje zakończyły się z korzyścią dla gospodyń (9:2). Bardzo szybko drugi czas wykorzystał Krzyształowicz, który robił co mógł, aby pomóc swoim podopiecznym. W końcówce siatkarki z Bydgoszczy wrzuciły jeszcze wyższy bieg i odgryzły się za wstydliwego drugiego seta. Po niecałych dwóch godzinach zawodniczki Mirosława Zawieracza mogły cieszyć się ze zwycięstwa, gdy w boisko nie trafiła Samara Rodrigues de Almeida.

Bydgoszczanki do drugiego zwycięstwa w tym sezonie Tauron Ligi poprowadziła ich atakująca. Gałkowska zdobyła aż 30 punktów przy 51 proc. skuteczności w ataku.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:14)

Pałac: Bałdyga, Gałkowska, Żurowska, Nowakowska, Lewandowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Szucs, Mazurek, Łyszkiewicz

Radomka: Bugg, Murek, Kalaniuvalu, Jasek, Świrad, Moskwa, Strasz (libero) oraz Zaborowska, Samara Rodrigues de Almeida, Adamek (libero)