Ulga lidera PlusLigi. Tym razem nie dał się zaskoczyć

Im dłużej trwał mecz Jastrzębskiego Węgla z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, tym większa była przewaga lidera PlusLigi. Faworyt zwyciężył 3:0 i poprawił sobie samopoczucie po dwóch porażkach.

siatkarze Jastrzębskiego Węgla WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
Jastrzębski Węgiel miał się po czym poprawiać. Mocno rozpędzony na początku sezonu, zaliczył ostatnio dwa potknięcia w PlusLidze. Szczególnie niespodziewana była porażka poniesiona w meczu u siebie z Cuprum Lubin. Krótko po niej Jastrzębie nie poradziło sobie również na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Tym razem podjęło przedostatnich w tabeli Cerrad Eneę Czarnych Radom, więc okazja do poprawienia sobie samopoczucia była dobra.

Jastrzębianie zagrali z zespołem, który po zmianie trenera z Jacka Nawrockiego na Pawła Woickiego, rozegrał już jeden solidny mecz, na wyjeździe, z markowym przeciwnikiem. Czarni przegrali 2:3 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dlatego faworyt miał świadomość, że musi mieć się na baczności. W pierwszym secie zwyciężył 25:23 po długiej walce. Była to najbardziej wyrównana partia.

Drużyna z województwa śląskiego złapała swobodę w grze i w drugim secie wcześnie odjechała gościom. Po asie serwisowym było 4:1 i Jastrzębski Węgiel raz dalej, raz bliżej pozostawał przed przeciwnikiem. Poza Hadravą punktowali Tomasz Fornal czy Trevor Clevenot, a w bloku robił swoje Jakub Macyra. Na zakończenie partii Hadrava huknął na 25:18.

Dość wcześnie w trzecim secie wyjaśniło się, że do zwrotu akcji nie dojdzie i nic nie przeszkodzi Jastrzębiu w zdobyciu kompletu punktów. Od stanu 5:4 oddalił się na 12:4, a w polu serwisowym był w tym fragmencie Jakub Macyra. Rewelacyjna seria gospodarzy odebrała animusz do walki gościom. Ta runda zakończyła się wynikiem 25:20. Ponownie ostatni punkt zdobył Hadrava i zdobył nagrodę MVP.

Tym samym Aluron CMC Warta Zawiercie spędziła na pierwszym miejscu w tabeli tylko kilka godzin. Liderem pozostaje Jastrzębski Węgiel. Z kolei radomianie ponieśli już dziewięć porażek z rzędu w PlusLidze i na przełamanie muszą jeszcze popracować.

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

JW: Tervaportti, Fornal, Clevenot, Macyra, Wiśniewski, Boyer, Popiwczak (libero) oraz Dryja, Hadrava

Czarni: Borges, Lemański, Schulz, Łukasik, Ostrowski, Nowak, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Firszt

MVP: Jan Hadrava (JW)