PSG Stal Nysa zaskoczyła mocą w meczu PlusLigi

Podopieczni Daniela Plińskiego grali na wyjeździe z wyżej notowanym w tabeli PlusLigi zespołem. Nie przeszkodziło to im wygrać 3:0 że Ślepskiem Malowem Suwałki.

siatkarze PSG Stali Nysa WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: siatkarze PSG Stali Nysa
Ślepsk rozpoczął tydzień od zwycięstwa 3:0 z BBTS-em Bielsko-Biała, dzięki czemu przeskoczył spoza ósemki na szóste miejsce w PlusLidze premiowane awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. W piątek podopieczni Dominika Kwapisiewicza ponownie walczyli we własnej hali z niżej notowanym zespołem, ale poszło im znacznie gorzej.

Także Stal zwyciężyła w meczu przed półmetkiem sezonu zasadniczego. Pokonanie 3:1 Barkomu Każany Lwów było przełamaniem po czterech porażkach. Po nierównej rundzie "jesiennej" znalazła się na 10. miejscu w tabeli, mając o jedną wygraną i jeden punkt mniej niż Ślepsk.

Od 2019 roku nie było trzysetowego meczu Ślepska ze Stalą. Wtedy kluby grały jeszcze na zapleczu elity. Już w PlusLidze najpierw suwalczanie trzy razy pokonali nysian, a w 2022 roku dwukrotnie lepsza była Stal. Raz doszło nawet do tie-breaka.

Stal rządziła w pierwszym secie i zwyciężyła 25:18. Dobry powrót do jej szóstki zaliczyli Wassim Ben Tara i Kamil Kwasowski, którzy rozpoczęli poprzedni mecz w kwadracie rezerwowych.

Nysianie byli rozpędzeni i po zaciętym początku seta, ponownie oddalili się od Ślepska. 40 procent pozytywnego przyjęcia i 33 procent skuteczności w ataku dyskwalifikowało gospodarzy. Dopiero w końcówce przegranego 23:25 seta gospodarze wlali trochę optymizmu w serca kibiców.

W trzecim secie Stał stanęła przed szansą zamknięcia meczu i drużyna Daniela Plińskiego miała w nim przewagę. Ślepsk, już z Adrianem Buchowskim w szóstce, nie potrafił dogonić przeciwnika i rozstrzygnąć chociaż jednej partii. Tym razem Stal wygrała 25:21.

Ślepsk Malow Suwałki - PSG Stal Nysa 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)

Ślepsk: Sanchez, Halaba, Kujundzić, Sapiński, Takvam, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Depowski, Buchowski, Magnuszewski

Stal: Żukouski, Gierżot, Kwasowski, Zerba, Abramowicz, Ben Tara, Dembiec (libero), Biniek (libero) oraz El Graoui, Miyaura, Szczurek

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

Czy Ślepsk Malow Suwałki zakończy sezon zasadniczy PlusLigi w górnej połowie tabeli?