Faworytki nie zawiodły w Bydgoszczy. Wynik pierwszego seta robi wrażenie

Grupa Azoty Chemik Police pewnie zwyciężył w Bydgoszczy bez straty seta z miejscowym OnlyBio Pałacem. Gospodynie skompromitowały się w premierowej odsłonie, którą przegrały do... 9.

Jakub Fordon
Agnieszka Korneluk (atakująca) PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Agnieszka Korneluk (atakująca)
Już na samym początku miejscowe popełniały błąd za błędem, czego efektem było prowadzenie policzanek 5:0. Dominacja przyjezdnych trwała w najlepsze, w połowie seta Chemik miał już dziesięć "oczek" więcej (12:2). Wciąż myliły się bydgoszczanki, a na wyróżnienie z przeciwnej ekipy zasługiwała jedynie Martyna Łukasik. Przez większość premierowej odsłony wydawać się mogło, że na boisku obecna jest tylko jedna drużyna. Mistrz Polski kompletnie zdeklasował Pałac (25:9), któremu nie były w stanie pomóc nawet Monika Gałkowska czy Anna Lewandowska.

W II partii gospodynie przebudziły się, gdy w polu serwisowym pojawiła się Gałkowska jej zespół odskoczył na wynik 9:2. Był to efekt jej punktowych zagrywek, a także świetnej gry Eweliny Żurowskiej. Chemik ruszył w pogoń i głównie za sprawą świetnie dysponowanej Łukasik zmniejszał stratę, po jej bloku był już tylko 14:16 dla bydgoszczanek. Mistrz Polski złapał kontakt, gdy siatkę zamurowały Lenka Oveckova i Martyna Czyrniańska (17:18). To za sprawą drugiej z wymienionych siatkarek przyjezdne doprowadziły do remisu (19:19). Gdy 19-letnia przyjmująca posłała asa, policzanki miały już dwa "oczka" więcej (22:20). Tej przewagi nie wypuściły już z rąk, a szansę Pałacowi na doprowadzenie do gry na przewagi odebrała ich atakująca psując serwis.

Po wyrównanym początku sprawy w swoje ręce wzięła Jovana Brakocević i po jej skutecznych atakach było 13:10 dla przyjezdnych. Jednak za sprawą Gałkowskiej, a także błędów rywalek mieliśmy remis (16:16). Gdy wydawało się, że Pałac odskoczy na trzy "oczka" Marek Mierzwiński popisał się skutecznym challengem, po którym policzanki traciły tylko punkt. Ten odrobiły, gdy Oveckova posłała asa serwisowego (20:20). Po tym, jak Agnieszka Korneluk i Czyrniańska zamurowały siatkę mistrz Polski prowadził 23:20 i był o krok od końcowego zwycięstwa. Tej przewagi nie wypuścił już z rąk, a kropkę nad "i" postawiła ich kapitan.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (9:25, 23:25, 22:25)

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Łyszkiewicz

Chemik: Oveckova, Czyrniańska, Korneluk, Brakocević, Łukasik, Połeć, Stenzel (libero) oraz Sikorska, Cipriano

MVP: Maria Stenzel (Chemik)