Trudny mecz dla lidera PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów czuła presję

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki od przegranego seta i także później czuła na plecach oddech przeciwnika. Lider PlusLigi nie pozwolił sobie jednak na poważne potknięcie i odwrócił wynik na 3:1.

Nie było dużo czasu, żeby zatęsknić za PlusLigą w przerwie noworocznej. Już we wtorek, w pierwszym meczu w 2023 roku, zagrali siatkarze Ślepska Malow Suwałki i Asseco Resovii Rzeszów. Oba zespoły jesienią przeżyły więcej pozytywnych niż negatywnych emocji. Seria wygranych pozwoliła rzeszowianom nawet przeskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli i we wtorek mogli powiększyć przewagę nad grupą pościgową.

Ślepsk w dobrym dla siebie dniu potrafi być niebezpieczny dla topowych klubów ligi. W pierwszym secie od początku kąsał Resovię. Dobra postawa Pawła Halaby pozwoliła oddalić się od wyniku 10:9 na 14:10, a as serwisowy Matiasa Sancheza powiększył przewagę na 17:12. Maksymalna zaliczka 21:15 w secie jeszcze nie zapewniła spokoju gospodarzom, ponieważ o ich zwycięstwie 25:23 zdecydowały dopiero dwie ostatnie akcje.

Resovia odgryzła się w drugim secie, w którym wcześnie oddaliła się od przeciwnika i kontrolowała wydarzenia. Wygrana lidera 25:19 była przekonująca. Ostatni punkt zdobył Maciej Muzaj, którego wspierali Toray DeFalco czy Jakub Kochanowski.

Rzeszowianie liczyli na podobny scenariusz trzeciego seta, ale była to bardziej zacięta runda. Resovia oddaliła się na 9:5, czym zmusiła do zażądania przerwy trenera Dominika Kwapisiewicza. Krótko po powrocie zawodników na boisko, Ślepsk odrobił prawię całą stratę i rozgorzała interesująca walka. Resovia podjęła jeszcze kilka prób ucieczki, wszystkie bezskuteczne i o jej zwycięstwie 26:24 zdecydowała dopiero krótka walka na przewagi. Toray DeFalco był skuteczny w ataku, a po chwili Bartosz Filipiak wpadł w blok z Podkarpacia.

Po ponad dwóch godzinach Resovia była blisko zdobycia kompletu punktów w trudnym meczu. Potrzebowała już tylko i aż jednego wygranego seta. Czwarta runda to ponownie huśtawka, ale inicjatywa pozostawała po stronie faworyta. Napędzana atakami bardzo skutecznego DeFalco czy serwisami Klemena Cebulja drużyna wygrała 25:22. Ostatni punkt zdobył solenizant Fabian Drzyzga.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 19:25, 24:26, 22:25)

Ślepsk: Sanchez, Halaba, Kujundzić, Takvam, Sapiński, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski, Buchowski

Resovia: Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Kochanowski, Kozamernik, Muzaj, Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Bucki, Rossard

MVP: Jakub Kochanowski (Resovia)