Kolejny dobry mecz Magdaleny Stysiak w Serie A. Joanna Wołosz i jej koleżanki nie do dogonienia

Pierwsza rewanżowa kolejka włoskiej Serie A siatkarek nie przyniosła niespodzianek. 14. kolejka przyniosła "polskie starcie" Martyny Grajber z Magdaleną Stysiak. Górą zdecydowanie był klub tej drugiej.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki Vero Volley Milano W centrum: Magdalena Stysiak (z numerem 3) Materiały prasowe / legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: siatkarki Vero Volley Milano. W centrum: Magdalena Stysiak (z numerem 3)
Drugą rundę rozpoczęło starcie Trasportipesanti Casalmaggiore z Reale Mutua Fenera Chieri Olivii Różański. Reprezentantka Polski nie zaczęła meczu w podstawowej szóstce, ale drugiego, trzeciego i czwartego seta - i owszem, zmieniając Francescę Villani. Niestety 25-letnia przyjmująca zanotowała przeciętny występ w ataku kończąc pięć z dwudziestu ataków. Jej drużyna zaś wygrała całe spotkanie po tie-breaku.

Większych kłopotów z pokonaniem Volley Bergamo na wyjeździe nie miały siatkarki Imoco Volley Conegliano. Drużyna Joanny Wołosz wygrała w setach do 21, 17 i 26. Polska rozgrywająca zagrała całe spotkanie i popisała się dwoma asami serwisowymi.

Cbf Balducci Hr Macerata, choć w ostatnim czasie dokonało wzmocnień i pozyskało rozgrywającą Laurę Dijkemę oraz środkową Freyę Aelbrecht, nie zdołało pokonać drużyny Igora Gorgonzoli Novara. Gospodynie przegrały w czterech partiach, a w meczowej czternastce znów zabrakło Aleksandry Lipskiej.

W "polskim meczu" górą zdecydowanie ekipa Magdalena Stysiak. Vero Volley Milano pokonało na wyjeździe Wash4green Pinerolo Martyny Grajber, która rozpoczęła spotkanie w składzie podstawowym, ale w połowie drugiego seta została zmieniona przez Federicę Carletti i na boisku więcej się już nie pojawiła. Grajber zdobyła 4 punkty, z czego dwa blokiem. Zanotowała 67 procent pozytywnego przyjęcia.

Z kolei Stysiak ma za sobą kolejne udane zawody. Była jedną z czołowych postaci ekipy z Mediolanu. 12 punktów atakiem przy 48-procentowej skuteczności i dwa asy serwisowe. Tytuł MVP zgarnęła jednak Anna Davyskiba, która zdobyła o cztery oczka więcej, a w ataku osiągnęła 63 procent skuteczności.

W tabeli bez zmian. Dalej prowadzi ekipa z Conegliano przed drużynami ze Scandicci i Mediolanu. Trzy punkty straty do podium ma Igor Gorgonzola Novara, a pięć Reale Mutua Fenera Chieri. Więcej drużyn w walce o czołowe lokaty się nie liczy, bo strata jest już zbyt duża.

Wyniki 16. kolejki Serie A kobiet:

Trasportipesanti Casalmaggiore - Reale Mutua Fenera Chieri 2:3 (25:19, 19:25, 17:25, 25:20, 12:15)

E-work Busto Arsizio - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

Volley Bergamo - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (21:25, 17:25, 26:28)

CBF Balcducci HR Macerata - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (21:25, 18:25, 26:24, 18:25)

Savino Del Bene Scandicci - Bartoccini-Fortinfissi Perugia 3:0 (25:13, 25:17, 25:19)

Wash4green Pinerolo - Vero Volley Milano 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)

Cuneo Granda S.Bernardo - Megabox Ond. Savio Vallefoglia 2:3 (21:25, 25:21, 17:25, 25:19, 7:15)