Lider nieposkromiony w hicie Tauron Ligi

Im dłużej trwał mecz na szczycie tabeli Tauron Ligi, tym większą przewagę miał ŁKS Commercecon Łódź. Lider zwyciężył 3:1 z Grupa Azoty Chemikiem Police.

siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź
Końcówka pierwszej rundy sezonu zasadniczego przynosi serię hitów w Tauron Lidze. W niedzielę w Szczecinie spotkali się trzeci w tabeli Grupa Azoty Chemik Police i lider ŁKS Commercecon Łódź. Od początku rozgrywek mistrz Polski poniósł jedną porażkę, a ŁKS jako jedyny jest niepokonany w krajowych rozgrywkach.

Oba zespoły w środę awansowały do półfinałów Pucharu Polski, a przed nimi trudne mecze w Lidze Mistrzyń. Chemik poleci do Stambułu zagrać z Eczacibasi, a ŁKS podejmie Fenerbahce Stambuł. W niedzielę topowe drużyny w kraju walczyły o jak najwyższe miejsce w Tauron Lidze.

ŁKS rozpoczął mecz odważnie i dzięki blokom wyszedł na prowadzenie 6:3. Kolejny punkt do przewagi łodzianek dołożyła asem serwisowym na 9:5 Lana Scuka i niebawem poirytowany trener Chemika zażądał przerwy. W tym momencie rozpoczął się spokojny, ale konsekwentny pościg mistrza Polski. Doprowadził on do remisu 21:21 dwoma asami Mairy Cipriano i nie zwolnił. Chemik zwyciężył 26:24 w partii trwającej ponad pół godziny.

Druga partia rozpoczęła się od zaciętej wymiany ciosów i nie zanosiło się na wczesne rozstrzygnięcie meczu. Trenerzy celebrowali każdą przerwę i wideo weryfikację - tak dużą wagę nadawali każdej piłce. Inicjatywa należała do Chemika, ale tracił przewagę 12:9 i 15:12. Było to zaproszenie dla przyjezdnych. ŁKS odwrócił wynik i postawił na swoim asem serwisowym na 29:27 w kolejnej batalii na przewagi.

ŁKS poszedł za uderzeniem i w trzecim secie zapewnił sobie punkt do tabeli. Runda zakończyła się wynikiem 25:22 po rozgrywce, w której ponownie nie brakowało długich wymian, a po obu stronach siatki szwankowała skuteczność w ataku. Obu zespołom kompletnie nie wychodziło pilnowanie przewagi, więc sytuacja potrafiła zmieniać się dynamicznie.

Im dłużej trwał mecz na szczycie tabeli Tauron Ligi, tym większą przewagę miał ŁKS. W czwartym secie wykorzystał on szansę na zdobycie kompletu punktów. Najprostsza dla lidera runda zakończyła się wynikiem 25:20.

Grupa Azoty Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 20:25)

Chemik: Oveckova, Czyrniańska, Łukasik, Wasilewska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Stenzel (libero) oraz Fabiola, Cipriano, Połeć, Sikorska

ŁKS: Ratzke, Górecka, Scuka, Alagierska-Szczepaniak, Witkowska, Diouf, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Piasecka

MVP: Klaudia Alagierska-Szczepaniak (ŁKS)