Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie poznali rywali w ćwierćfinale Tauron Pucharu Polski

W środę Jastrzębski Węgiel i Aluron CMC Warta Zawiercie poznali swoich ćwierćfinałowych rywali w Tauron Pucharze Polski. Tym samym znamy już wszystkie zespoły, które powalczą o awans do półfinału. Wśród nich jest drugoligowiec

Jakub Fordon
siatkarze Jastrzębskiego Węgla PAP / Tomasz Waszczuk / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla
W połowie grudnia poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów z PlusLigi, którzy będą w tym sezonie rywalizować w Tauron Pucharze Polski. Wystąpi w nim sześć czołowych drużyn po pierwszej części fazy zasadniczej.

Przed rozpoczęciem rywalizacji ćwierćfinałowej odbyły się dwa spotkania 1/8 finału. O ostatnie miejsca rywalizowały trzy kluby z Tauron 1. ligi oraz jeden z II ligi. MKS Będzin mierzył się z KS Norwid Częstochowa, natomiast drugoligowa CHKS Arka Chełm podejmowała MKS Avię Świdnik.

W Częstochowie nie doszło do niespodzianki. W pierwszych dwóch setach lepsi okazali się faworyci, jednak w trzeciej partii górą byli gospodarze. Na czwartej odsłonie tego pojedynku miejscowi obronili dwie piłki meczowe i doprowadzili do gry na przewagi, jednak w dwóch kolejnych akcjach lepsi okazali się siatkarze z Będzina. To oni ostatecznie zwyciężyli 3:1 i w ćwierćfinale zagrają z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się drugie starcie. W nim drugoligowa CHKS Arka Chełm bez straty seta ograła MKS Avię Świdnik i niespodziewanie będzie reprezentować II ligę w Tauron Pucharze Polski. Jej rywalem będzie wicemistrz Polski, Jastrzębski Węgiel.

Tym samym znamy już kompletną drabinkę ćwierćfinałów Pucharu Polski. Oprócz wcześniej wspomnianych pojedynków Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Treflem Gdańsk, a Asseco Resovia Rzeszów rywalizować będzie z Ślepskiem Malow Suwałki.

Wszystkie te spotkania odbędą się na początku lutego. Turniej finałowy, odbędzie się w dniach 25-26 tego samego miesiąca w Krakowie.