PGE Skra Bełchatów poznała rywala. Sprawdź drabinkę fazy pucharowej Pucharu CEV

PGE Skra Bełchatów w czwartek zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Pucharu CEV. Znany jest ich kolejny rywal, który zajął trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Sprawdź drabinkę fazy pucharowej tego turnieju.

Jakub Fordon
siatkarze PGE Skry Bełchatów PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
Do niespodzianek nie doszło w rywalizacji o Puchar CEV. Wszyscy gospodarze zgodnie z przewidywaniami wygrali swoje spotkanie. Jednak o jednym miejscu w ćwierćfinale zadecydował złoty set.

Jihostroj Czeskie Budziejowice zrewanżował się Greenyard Maaseik i wygrał rewanżowe spotkanie 3:0. Jako, że na wyjeździe przegrał 1:3 rozegrany został złoty set. W nim jednak lepiej zaprezentowała się drużyna z Belgii. Ta nieoczekiwanie zwyciężyła 15:9 i ostatecznie uratowała się przed odpadnięciem z turnieju.

Pięciosetowy bój oglądaliśmy w Bełchatowie. Jednak już po trzecim secie było jasne, że w kolejnej fazie zagra PGE Skra Bełchatów. Oba zespoły na boisko wpuściły rezerwowych zawodników i ostatecznie o końcowym wyniku zadecydował tie-break. W nim miejscowi triumfowali 15:9.

Leo Shoes Modena sensacyjnie przegrała pierwsze spotkanie i musiała wygrać 3:0 lub 3:1, aby zapewnić sobie bezpośredni awans. Po dwóch setach mieliśmy remis, ale w kolejnych setach włoska ekipa prezentowała się zdecydowanie lepiej i do niespodzianki tym razem nie doszło.

Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley przegrała na inaugurację rewanżowe starcia, by w kolejnych setach zdeklasować rywali. W czwartej partii ponownie oglądaliśmy wyrównany bój, ale w tamtym momencie włoska ekipa była już pewna gry w ćwierćfinale.

Awans: Skra

Tym samym znamy już komplet ćwierćfinalistów Pucharu CEV. Zespoły te będą teraz rywalizować z drużynami, które zajęły trzecie miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Rywalem bełchatowian będzie VK CEZ Karlovarsko. Czeski zespół, którego barw broni Kewin Sasak rywalizowało z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w grupie i mimo dwóch porażek pokazało się z dobrej strony.

Wydaje się, że problemów z awansem nie powinna mieć Leo Shoes Modena. Jej rywalem będzie słoweński ACH Volley Lublana. Z kolei inny włoski klub, Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley mierzyć się będzie z francuskim Montpellier Volley. Faworytem tego starcia będzie drużyna występująca w Serie A. Ciekawie zapowiada się belgijski pojedynek, w którym Knack Roeselare stoczy bój z Greenyard Maaseik.