PRO A: Słaby występ Gromadowskiego w drugiej kolejce

Nie udał się Marcelowi Gromadowskiemu mecz drugiej kolejki francuskiej PRO A przeciwko Montpellier. Co prawda jego Paris Volley odniosło zwycięstwo, jednak nasz atakujący powinien szybko o tym meczu zapomnieć.

Wojciech Lehmann

Wpadka jaką zaliczyli gracze trenera Mauricio Motty Paesa w pierwszej kolejce rozgrywek francuskiej PRO A została w pełni zrekompensowana. W drugiej serii rozgrywek podopieczni francuskiego trenera pokonali Montpellier 3:1. Marcel Gromadowski rozpoczął to spotkanie w pierwszej szóstce, spędzając na boisku dwa pierwsze sety. Niestety w trakcie tych dwóch partii Gromadowski delikatnie mówiąc nie popisał się niczym szczególnym. Polak zdobył tylko 5 punktów, wszystkie w ataku, a jego skuteczność była wręcz katastrofalna. Reprezentant Polski atakował 17 razy co dało mu jedynie 29 proc. skuteczności w ataku. Trener stołecznego zespołu po drugim secie stracił cierpliwość i naszego atakującego na boisku zastąpił Christophe Szenberg, który zaprezentował się o niebo lepiej od wychowanka wrocławskiej Gwardii.

W najbliższej kolejce Paris Volley zmierzy się na wyjeździe z Poitiers.

Paris Volley - Montpellier 3:1 (19:25, 25:22, 25:23, 25:19)

Paris - Bazin 7, Fischer 7, Gromadowski 5, Antony 14, Novak 11, Smrcka 11 oraz Skorc (libero), Balandzić, Attie, Szenberg 10, Bleuze

Montpellier - Jaumel 1, Lyneel 12, Stein 8, Hudecek 10, Schneider 7, Lica 25 oraz Rafidison (libero), Tournier 3, Brachard