Nieudane pożegnanie. Ślepsk bezlitosny dla spadkowicza PlusLigi

BBTS Bielsko-Biała rozegrał ostatnie spotkanie w PlusLidze. Beniaminek nie zdołał utrzymać się w elicie i po roku powraca do Tauron 1. ligi. Udanego pożegnania nie było, bo gospodarze przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3.

Jakub Fordon
siatkarze Ślepsk Malow Suwałki WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: siatkarze Ślepsk Malow Suwałki
Po wyrównanym początku Ślepsk rozpoczął destrukcję. Po serii punktowej goście prowadzili w Bielsku-Białej 16:9. Sporą krzywdę rywalom zagrywkami zrobił Cezary Sapiński. Gdy w polu serwisowym pojawił się Bartosz Filipiak, przewaga przyjezdnych się powiększyła (23:11). Jednostronny set zakończył się blokiem Mirana Kujundzicia, po którym drużyna z Suwałk zwyciężyła do 12.

W połowie drugiej partii przyjezdni prowadzili 13:8 po tym, jak pomylił się Daulton Sinoski. A kolejne błędy w ataku oraz przyjęciu sprawiły, że gospodarze przegrywali już 10:17. BBTS ponownie nie był w stanie przeciwstawić się lepiej dysponowanym rywalom. Ci zwyciężyli 25:18 w momencie, gdy zagrywką zepsuł Wojciech Siek.

Kolejną odsłonę tego pojedynku niespodziewanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po błędzie Kujundzicia prowadzili oni 9:5. Jednak gdy w polu serwisowym zameldował się Paweł Halaba, przegrywający 12:15 Ślepsk zdobył pięć punktów z rzędu. Goście od tego momentu kontrolowali przebieg seta, mimo że w samej końcówce mieli problem z postawieniem kropki nad "i".

BBTS obronił dwie piłki setowe, ale poległ przy trzeciej. Zawiódł Radosław Gil, który zepsuł serwis i nie dał możliwości swojej drużynie na to, by chociaż powalczyć o doprowadzenie do gry na przewagi.

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (12:25, 18:25, 23:25)

MVP: Mateusz Czunkiewicz (Ślepsk)