PRO A: Gromadowski poprowadził Paris Volley do zwycięstwa!

Marcel Gromadowski poprowadził Paris Volley do wyjazdowego zwycięstwa nad Poitiers w trzeciej kolejce rozgrywek PRO A. Polski atakujący brylował w ataku oraz bloku, a jego drużyna pokonała swych rywali 3:1.

Wojciech Lehmann

Mecz pomiędzy Poitiers, a Paris Volley okrzyknięto szlagierem trzeciej kolejki francuskiej PRO A. Pierwsze dwa sety przebiegły pod dyktando zespołu trenera Maruricio Motty Paesa. Stołeczny klub w trzeciej odsłonie dopadło jednak rozprężenie czego efektem była dość dotkliwa porażka w tej partii. W czwartym secie jednak wszystko wróciło do normy i wygrana 17:25 Paryżanie przypieczętowali swoje drugie zwycięstwo ligowe w tym sezonie. Przed spotkaniem wielu fachowców zacierało ręce czekając na pojedynek dwóch atakujących obu ekip - Antonina Rouzier oraz Marcela Gromadowskiego. Francuz, który nie ma sobie równych na swej pozycji w kraju tym razem musiał uznać wyższość naszego reprezentanta, który w przeciwieństwie do ostatniego meczu z Montpellier spisał się znakomicie. Szczególnie w ataku Polak zagrał wreszcie zgodnie z oczekiwaniami. Na 39 prób polski zawodnik sukcesem zakończył 19. Jakby tego było mało do tej sumy dołożył as serwisowy oraz 3 punkty zdobyte po skutecznych blokach. Tymi statystykami nasz reprezentant przyćmił swojego vis a vis, który tego spotkania nie zaliczy do udanych. Rouzier z ledwością przekroczył granicę 30 proc. skuteczności w ataku, a jego boiskową rolę próbował przejmować inny reprezentant Francji Nicolas Marechal, jednak tego dnia to było za mało na dobrze dysponowany zespół Polaka.

W następnej kolejce przeciwnikiem drużyny Gromadowskiego będzie zespół z Ajaccio.

Poitiers - Paris Volley 1:3 (21:25, 19:25, 25:17, 17:25)

Poitiers: Boula 3, Rouzier 14, Marechal 10, Kieffer 10, Sol 8, Brizard 6 oraz Teixeira (libero), Alpha3, Zopie 2.

Paris Volley: Bazin 3, Gromadowski 23, van der Veen 10, Fischer 4, Bleuze 6, Antony 10 oraz Skorc (libero), Balandzić, Novak 2, Smrcka 2.