Co tam się stało? Polacy totalnie zdominowani

Seria zwycięstw polskich siatkarzy w Lidze Narodów dobiegła końca. Biało-Czerwoni po fatalnym spotkaniu przegrali z reprezentacją Serbii 0:3, notując pierwszą porażkę w rozgrywkach.

Adrian Nuckowski
Reprezentacja Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw przystąpili do starcia kończącego ich zmagania w Nagoyi. Ich rywale dla odmiany zdołali wygrać zaledwie jedno spotkanie z Chinami. Dwukrotnie musieli schodzić z boiska pokonani - ze Słowenią oraz Japonią. W każdym z tych spotkań wygrywali jednego seta.

Rywalizację lepiej rozpoczęli podopieczni Igora Kolakovica. W szeregach Biało-Czerwonych brakowało na początku meczu kończącego ataku ze skrzydeł oraz skutecznego bloku. W drugiej fazie seta Polacy rzucili się z powodzeniem do odrabiania strat. Po kilku znakomitych akcjach Kamila Semeniuka na tablicy wyników mieliśmy remis (17:17). W końcówce podobnie skuteczniejsi byli Serbowie, a do triumfu w premierowej odsłonie poprowadził ich głównie Drazen Luburić.

Podrażnieni Biało-Czerwoni rewelacyjnie rozpoczęli drugą partię. Nareszcie w ich szeregach pojawił się punktowy blok oraz skuteczna zagrywka za sprawą Dawid Dulskiego oraz Mateusza Bieńka. Niestety od wyniku 7:1 gra Polaków gwałtownie się załamała. Nasi siatkarze nie najlepiej przyjmowali zagrywkę rywali, co wymuszało brak skuteczności w ataku. Serbowie dla odmiany opierali swoją ofensywę na znakomicie grającym Luburicu (16:13). Trener Nikola Grbić próbował ratować sytuację na boisku zmianami, jednak na niewiele się to zdało.

W trzecim secie trwał koncert gry ekipy z Bałkanów. Palmę pierwszeństwa od Luburica przejął Miran Kujundzić, który nie dość, że popisał się trzema asami serwisowymi z rzędu, to jeszcze dołożył kilka fenomenalnych ataków ze skrzydła. W grze Polaków nie funkcjonowało kompletnie nic. Nie pomogło wejście na boisko Jana Firleja czy też Karola Butryna, który nieźle prezentował się w poprzednich meczach. Serbowie ze spokojem utrzymali przewagą zbudowaną w pierwszej fazie seta i w pełni zasłużenie pokonali naszą reprezentację.

Zarówno Polacy, jak i Serbowie kolejny turniej rozegrają w Rotterdamie w dniach 20 - 25 czerwca 2023.