Pięciosetowa batalia Brazylii z Serbią. Jednostronne starcie zespołów z Azji

Pięć setów było potrzebnych do rozstrzygnięcia meczu Brazylia - Serbia w Lidze Narodów kobiet. W drugim spotkaniu obejrzeliśmy jednostronny pojedynek drużyn z Azji.

Jakub Fordon
reprezentacja Brazylii siatkarek Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii siatkarek
Szanse Korei Południowej w starciu z Japonią były praktycznie zerowe. Mimo że jeszcze w 2021 roku na igrzyskach olimpijskich w Tokio pierwsza z wymienionych reprezentacji była w stanie zwyciężyć po tie-breaku, to obecnie jej położenie jest zupełnie inne.

W poprzednich rozgrywkach Ligi Narodów kobiet Koreanki nie wygrały żadnego meczu. W trwającej kampanii przed starciem z Japonią miały bilans 0-5, a w dodatku nie udało im się urwać żadnego seta.

I w starciu z drużyną z Kraju Kwitnącej Wiśni, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Japonia pewnie wygrała trzy sety i w ekspresowym tempie zapewniła sobie kolejne punkty do tabeli fazy zasadniczej. Co więcej, Korea Południowa w żadnej partii nie przekroczyła granicy 20. punktów. To dobitnie pokazuje, jak zespół ten obecnie sobie radzi.

Jeżeli ktoś oczekiwał emocji od wieczornych spotkań, to musiał na nie poczekać do 2:00. Wówczas rozpoczął się hit z udziałem Brazylii i Serbii. I trzeba powiedzieć, że oczekujących kibiców nie zawiódł.

Jednak jeżeli ktokolwiek oczekiwał szybkiego spotkania, to na pewno mógł być rozczarowany. Obie reprezentacje walczyły na pełnym dystansie, bowiem dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę tego pojedynku.

Wcześniej obejrzeliśmy trzy wyrównane sety, po którym Serbki prowadziły 2:1 i miały zapewniony przynajmniej jeden punkt do tabeli. O komplecie nie było mowy, bo rywalki w czwartej odsłonie rywalizacji kompletnie je zdominowały, wygrywając do 12.

Co najgorsze dla Serbii, nie mogła się ona obudzić nawet na tie-breaka. Przeciwniczki szybko odskoczyły (6:2), a potem dzielnie broniły zbudowanej na początku przewagi. Raz po raz mistrzynie świata zbliżały się na dwa "oczka", ale na nic więcej nie było je stać. Ostatecznie Brazylia zwyciężyła 15:11 i zapewniła sobie dwa punkty do tabeli fazy zasadniczej.

Liga Narodów kobiet:

Japonia - Korea Południowa 3:0 (25:18, 25:13, 25:19)

Brazylia - Serbia 3:2 (23:25, 25:22, 21:25, 25:12, 15:11)

Przeczytaj także:
Znamy skład siatkarzy na kolejny turniej Ligi Narodów. Jest decyzja ws. Wilfredo Leona

Czy Korea Południowa wygra mecz w tej edycji Ligi Narodów kobiet?