Cztery sety w meczu reprezentacji Niemiec. Nasz zachodni sąsiad zatrzymany

Po serii zwycięstw reprezentacja Niemiec została zatrzymana. Zespół ten nie znalazł sposobu na faworyzowaną Brazylię i uległ 1:3 w ramach Ligi Narodów.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Brazylii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Brazylii
Przed spotkaniem zarówno reprezentacja Brazylii, jak i Niemiec mogła pochwalić się bilansem 5-1. I mimo że to pierwsza z wymienionych drużyn była zdecydowanym faworytem, to można było spodziewać się, że nie dojdzie do jednostronnej rywalizacji.

Już w premierowej odsłonie oglądaliśmy wyrównany bój. W końcu przed końcowym fragmentem mieliśmy remis 19:19. Po tym jednak Brazylijki zdobyły trzy punkty z rzędu, które ostatecznie okazały się kluczowe do zwycięstwa na inaugurację.

Po zmianie stron zespół z Ameryki Południowej wciąż prezentował się lepiej. Efektem tego było prowadzenie 12:7 w połowie II partii. W pewnym momencie Niemki zmniejszyły dystans (15:17), ale było to chwilowe. Szczególnie, że Brazylijki przy prowadzeniu 21:18 zaczęły kompletną dominację, punktując do samego końca.

Kolejną wyrównaną rywalizację przyniósł trzeci set. Ten ostatecznie padł łupem naszych zachodnich sąsiadek, które zdecydowanie lepiej rozegrały końcówkę. To pozwoliło im złapać kontakt z rywalem w meczu.

Niewiele to jednak dało, bo w połowie rywalizacji Brazylia prowadziła aż 13:4. Od tego momentu nie popełniała większych błędów, dzięki czemu zamknęła spotkanie w czerech partiach.