Francja ciągle drży o awans do turnieju finałowego Ligi Narodów

Amerykanie pokonali w Anaheim bez straty Francję w hitowym spotkaniu Ligi Narodów. Aktualni mistrzowie olimpijscy ciągle nie mogą być pewni awnasu do turnieju finałowego tych rozgrywek.

Adrian Nuckowski
Reprezentacja Francji w siatkówce Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Francji w siatkówce
Trójkolorowi przed rywalizacją z USA byli poza czołową ósemką Ligi Narodów i przybliżyć się do awansu do turnieju finałowego musieli w Anaheim wygrać. Spotkanie nie rozpoczęło się dla nich dobrze, bowiem po zaciętej walce przegrali pierwszego seta 23:25.

W drugiej partii szala prowadzenia przechylała się niemal co chwilę. Podopieczni Andrei Gianiego mieli dwie piłki setowe, jednak w grze na przewagi ostatecznie ponownie górą byli gospodarze.

Trzeci set to niemal kopia drugiego. Różnica była taka, że to Francuzi musieli bronić setboli i w odróżnieniu do przeciwniku skończyło się to niepowodzeniem. Ku uciesze miejscowych kibiców Amerykanie zakończyli spotkanie w trzech setach i awansowali na drugie miejsce w Lidze Narodów. Z kolei mistrzowie olimpijscy chcąc myśleć o turnieju finałowym muszą liczyć na porażkę Holandii ze Słowenią i sami pokonać w swoim ostatnim meczu Niemców.

Francja przegrała to spotkanie głównie poprzez sporą liczbę błędów własnych, których popełniła łącznie aż 29, przy 21 rywali. Najwięcej punktów w całym spotkaniu zdobył Aaron Russell (14).

W pierwszym spotkaniu dnia w Pasay City Kanada w czterech setach pokonała reprezentację Chin.