Rozpędzeni Polacy! Piąte zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski U-17
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski U-17

Reprezentacja Polski U-17 wygrała piąty mecz z rzędu na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwoni bez straty seta ograli Francję i wciąż mają szansę na awans do półfinału.

Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła rywalizację na mistrzostwach Europy od porażki. W starciu z Hiszpanią Biało-Czerwoni wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych setach nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom.

W kolejnych spotkaniach nasi siatkarze radzili sobie znacznie lepiej. Pokonali bowiem Serbię, Finlandię, Holandię oraz Czechy. W czterech spotkaniach Polacy stracili zaledwie jednego seta, dzięki czemu stali się kandydatem do awansu do półfinału.

Nie zmieniło się to po meczu z Francją. W spotkaniu tym obejrzeliśmy trzy sety i w każdym z nich lepsi okazali się Biało-Czerwoni. Jedyne problemy mieli w drugiej partii, kiedy to po wyrównanej końcówce piłkę setową mieli Trójkolorowi (24:23).

Nasi siatkarze doprowadzili jednak do gry na przewagi. W niej przy drugiej piłce setowej udało im się postawić kropkę nad "i". W dwóch pozostałych odsłonach tej rywalizacji Francuzi nie dobili do granicy 20 punktów.

W efekcie Polacy zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu. Dzięki temu zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie. Mają identyczny bilans jak Hiszpania, z którą ponieśli porażkę, ale zespół ten przegrał jedynie z Włochami i to po tie-breaku, dzięki czemu ma jeden punkt więcej.

Mimo że szansa na awans do półfinału jest, to będzie o niego bardzo ciężko. Na zakończenie zmagań w fazie grupowej Biało-Czerwonych czeka mecz z niepokonanymi Włochami. Ci mimo kompletu zwycięstw mają taką samą liczbę punktów jak Hiszpania (16), bo dwukrotnie udało im się wygrać po tie-breaku. Żadna inna reprezentacja oprócz wymienionej trójki nie liczy się już w rywalizacji o kolejny etap.

Polska - Francja 3:0 (25:17, 27:25, 25:15)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty