Niesamowici! Oto mistrzowie Europy. Wcześniej pokonali Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Włoch U-17
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Włoch U-17

Reprezentacja Włoch została złotym medalistą mistrzostw Europy U-17. W finale Italia w czterech setach rozprawiła się z drużyną z Bułgarii.

Seniorska reprezentacja Włoch w ostatnich dwóch sezonach zrobiła niesamowitą furorę. Ekipa Ferdinando De Giorgiego to aktualny mistrz świata oraz Europy. Takie sukcesy nie biorą się znikąd. Wszystko zaczyna się od utalentowanej młodzieży. To pokazała ich drużyna podczas mistrzostw Europy do lat 17.

Italia najpierw wygrała swoją grupę. Na zakończenie tej fazy szybko rozprawiła się z reprezentacją Polski. Na etapie półfinału nie oddała partii również Belgii, a o złoto zmierzyła się ze świetnie dysponowaną Bułgarią.

Pierwsze dwa sety pewnie padły łupem Włochów. Wydawało się, że zmierzają oni po kolejny trzysetowy triumf. Bułgarzy jednak się obudzili i wygrali trzecią partię 25:20, mimo że ich rywale prowadzili już nawet 13:9.

Jak się później okazało, to był jedyny zryw Bułgarii. W czwartym secie reprezentacja Włoch przypieczętowała swoje zwycięstwo w europejskim czempionacie U-17.

W niedzielę rozegrano również mecz o trzecie miejsce. Brązowy medal po czterosetowym pojedynku zdobył hiszpański zespół, który przegrał z Belgią pierwszego seta, by potem zdominować trzy kolejne.