Holenderki nie potknęły się na początek mistrzostw Europy

Holandia zwyciężyła 3:0 w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach Europy siatkarek. Nie oddała ani seta Hiszpankom. W innych czwartkowych spotkaniach wygrały Bułgaria oraz Słowacja.

reprezentancja Holandii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentancja Holandii
Holandia chce odegrać wiodącą rolę w czempionacie i postraszyć główne kandydatki do zdobycia medali. Pierwszym zadaniem postawionym przed młodym zespołem było pokonanie Hiszpanii. Wykonał zadanie w stu procentach i zwyciężył 3:0. Najtrudniej o pokonanie siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego było w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:23.

Bułgaria była faworytem w meczu z bliską sobie geograficznie Bośnią i Hercegowiną. Co prawda nie odnosi w ostatnich latach dużych sukcesów na arenie międzynarodowej, ale przewyższa przeciwnika pod względem doświadczenia. Bułgaria zwyciężyła 3:1. Najtrudniejszym dla niej fragmentem spotkania był początek trzeciego seta, a poniesiona wtedy strata nie pozwoliła na zamknięcie pojedynku bez rozegrania czwartej partii.

Słowaczki rozpoczęły dobrze występ w grupie D. Po ich meczu z Finkami można było spodziewać się nieco bardziej wyrównanego grania, tymczasem nasze południowe sąsiadki odniosły zwycięstwo 3:0. Od początku meczu dyktowały warunki na boisku. Po najbardziej wyrównanym, drugim secie, potwierdziły wyższość nad przeciwnikiem przekonującym wynikiem 25:16 w trzecim secie.