ME: wielka sensacja w meczu Niemek

Reprezentacja Niemiec kobiet doznała sensacyjnej porażki na mistrzostwach Europy siatkarek. Nasze zachodnie sąsiadki przegrały ze Szwecją 1:3. Wciąż o pierwszej wygranej marzy Chorwacja, która tym razem przegrała z rozpędzającą się Szwajcarią 1:3.

Jakub Fordon
reprezentantki Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Niemiec
Znakomicie mistrzostwa Europy siatkarek zainaugurowała reprezentacja Niemiec kobiet. W inauguracyjnym meczu jej wyższość musiała uznać Grecja (3:0), a w kolejnym spotkaniu Azerbejdżan (3:1).

Z tego powodu Niemki były zdecydowanymi faworytkami w trzecim starciu na ME. Rywalem naszych zachodnich sąsiadek była Szwecja, która miała wygrany zaledwie jeden set w dwóch meczach.

Po pierwszej odsłonie tej rywalizacji nic nie wskazywało na to, że niemieckim siatkarkom może stać się coś złego (25:13). Jednak niespodziewanie Szwedki zaczęły prezentować się znacznie lepiej i były nie do zatrzymania.

Dość powiedzieć, że w kolejnych setach Szwecja nie miała sobie równych i nie dość, że wygrywała, to jeszcze robiła to bardzo przekonująca. W żadnej przegranej partii nasze zachodnie sąsiadki nie dobiły nawet do granicy 20. punktów, ponosząc sensacyjną porażkę.

Po raz kolejny pozytywnie na mistrzostwach Europy siatkarek zaskoczyła Szwajcaria. Po dwóch porażkach na początku najpierw niespodziewanie ograła Rumunię po tie-breaku, a tym razem okazała się lepsza od Chorwacji.

Po udanym początku w wykonaniu Szwajcarek (25:19), rywalki mocno odpowiedziały (25:16). Wydawało się, że faworyzowane Chorwatki opanują sytuację, jednak nic bardziej mylnego. Mimo że kolejne sety były wyrównane, to padły łupem pierwszych z wymienionych siatkarek.

Niemcy - Szwecja 1:3 (25:13, 16:25, 18:25, 18:25)

Chorwacja - Szwajcaria 1:3 (19:25, 25:16, 22:25, 24:26)