Tureckie siatkarki rozbiły bank. Ależ liczby!

Tureckie siatkarki nie tylko wygrały mistrzostwo Europy, ale także mocno zyskały na innych polach. Po triumfie w ME 2023 ogromnie wzrosła ich popularność w social mediach. Te liczby robią wrażenie!

MB
Na głównym zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek (Cem Tekkesinoglu/Anadolu Agency), w ramkach: screeny z instagramowych kont Zehry Gunes i Melissy Vargas Getty Images / Na głównym zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek (Cem Tekkesinoglu/Anadolu Agency), w ramkach: screeny z instagramowych kont Zehry Gunes i Melissy Vargas
To fantastyczny sezon dla reprezentantek Turcji! Siatkarki znad Bosforu w lipcu wygrały Ligę Narodów Kobiet, a we wrześniu poszły za ciosem i nie miały sobie równych podczas ME 2023. "Sułtanki Siatki" w boju o złoto pokonały mistrzynie świata - Serbki.

I sukces mocno przełożył się na ich popularność w social mediach. Gwiazdy tureckiej kadry przyciągnęły na Instagramie setki tysięcy nowych obserwujących.

Przykład? Hande Baladin zyskała ponad 150 tysięcy fanów, Zehra Gunes przeszło 500 tys., Ebrar Karakurt około 600 tysięcy, a Melissa Vargas, która w finałowym pojedynku z Serbią zdobyła aż 41 punktów i została wybrana MVP imprezy... prawie 900 tysięcy!

Zehrę Gunes obserwuje łącznie aż 3,5 mln fanów Zehrę Gunes obserwuje łącznie aż 3,5 mln fanów
Melissa Vargas ma na Instagramie już 1,4 mln obserwujących Melissa Vargas ma na Instagramie już 1,4 mln obserwujących
Te liczby przyprawiają o zawrót głowy. A gdyby tak je zestawić teraz z gwiazdami polskich, siatkarskich reprezentacji?

Za przykład weźmy chociażby światowej klasy rozgrywającą Joannę Wołosz. Zawodniczka ma 107 tys. "followersów". A inna liderka naszej kadry, Magdalena Stysiak? Dwa tysiące obserwujących więcej. Zdecydowanie lepiej wyglądają liczby u panów. Instagramowy profil Wilfredo Leona obserwuje 284 tys. fanów, a Bartosza Kurka - 330 tysięcy.

Czytaj także:
Grbić wprost o Kurku. "Miał problemy"
Macedończycy z uznaniem o Polakach. "Na innym poziomie"

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Co za pogrom! Tak nasi siatkarze przejechali się po Macedonii
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×