Wybrali MVP mistrzostw Europy. To reprezentant Polski!

Polscy siatkarze zdobyli złote medale ME 2023 w Rzymie. Wilfredo Leon został najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju.

Piotr Bobakowski
reprezentanci Polski W środku Wilfredo Leon Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentanci Polski. W środku Wilfredo Leon
Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, po znakomitym meczu, zwyciężyła Włochów (3:0, więcej TUTAJ) w finale mistrzostw Europy 2023.

Na parkiecie hali Palazzo dello Sport w Rzymie Biało-Czerwoni pokazali serce do walki, duże umiejętności i grę zespołową (polski "kwadrat" dla rezerwowych był dodatkowym graczem). Drużyna Nikoli Grbicia zgarnęła też nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) turnieju.

MVP ME 2023 został Wilfredo Leon! Siatkarz pochodzący z Kuby, grający na pozycji przyjmującego, poprowadził Biało-Czerwonych po złoto mistrzostw Starego Kontynentu. "Z ziemi włoskiej do Polski" - śpiewali polscy fani obecni na finale w Rzymie.

Zdobyty przez naszych siatkarzy w sobotę złoty medal to jedenasty krążek (drugi złoty) w historii występów w mistrzostwach Europy. W klasyfikacji medalowej wszech czasów oznacza to awans na czwartą pozycję (więcej TUTAJ).