Dramat Belgów. Wielkie emocje w polskiej grupie

Reprezentacja Belgii przegrała z Bułgarią po tie-breaku i zaprzepaściła szansę na awans na igrzyska olimpijskie z turnieju kwalifikacyjnego. Z kolei Argentyńczycy nie zawiedli, ale musieli czekać na mecz Kanady.

Jakub Fordon
Reprezentacja Belgii mężczyzn Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: Reprezentacja Belgii mężczyzn
Reprezentacja Polski stała się pierwszym zespołem z grupy C, który zapewnił sobie awans na igrzyska olimpijskie poprzez turniej kwalifikacyjny. Przed ostatnią kolejką w grze o drugi bilet do Paryża liczyły się Belgia, Kanada, Argentyna oraz Bułgaria.

W momencie, gdy Bułgarzy ograli Belgów stało się jasne, że pierwszy z wymienionych zespołów stracił szansę na drugie miejsce. Z kolei drugi musiał czekać na wyniki spotkań Argentyny oraz Kanady.

Argentyńczycy nie mieli żadnych problemów, by ograć Holendrów w trzech setach. Dzięki temu awansowali na drugie miejsce, ale musieli czekać na mecz Kanadyjczyków. Na ten moment wiadomo już, że Kanada w starciu z Meksykiem nie zawiodła i wraz z Polską wywalczyła awans na IO w Paryżu.

Z kolei w grupie B rywalizowały zespoły, które nie miały już żadnych szans na zainkasowanie biletu do Paryża. Tuż za plecami USA i Japonii uplasowała się Słowenia, która w ostatnim meczu pokonała bez straty seta Serbię. Pokonany zespół zajął piąte miejsce, bo wyprzedziła go jeszcze Turcja za sprawą zwycięstwa z Tunezją (3:0). Z kolei Finlandia po tie-breaku ograła Egipt i zajęła wyższą lokatę niż ostatni rywal.