Chemik Police jest na razie bezbłędny w Tauron Lidze

Drugi mecz i druga wygrana 3:0 Grupa Azoty Chemika Police w Tauron Lidze. Kandydat na mistrza Polski zwyciężył z Grupa Azoty Akademią Tarnów. Najtrudniej o pokonanie przeciwniczek było w trzecim secie.

Martyna Grajber WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Martyna Grajber
Grupa Azoty Chemik Police rozegrał w sobotę pierwszy mecz jako gospodarz po dużym rozczarowaniu, jakim było zakończenie poprzedniego sezonu dopiero na piątym miejscu w Tauron Lidze. Drużyna była budowana z myślą o obronieniu mistrzostwa Polski, a zatrzymała się już w ćwierćfinale. Policzanki zostały pokonane przez Grot Budowlanych Łódź.

W jeden z najdłuższych wyjazdów do województwa zachodniopomorskiego wybrała się Grupa Azoty Akademia Tarnów. W poprzednim sezonie była ona beniaminkiem i nie ugrała ani jednego seta w dwumeczu z Chemikiem. Na inaugurację sezonu lepiej poradził sobie faworyt z Polic, który wygrał w Mielcu. Z kolei tarnowianki zostały pokonane 2:3 przez #VolleyWrocław.

Chemik, jak przystało na faworyta, rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i zwyciężył w pierwszym secie 25:12. Stopniowo budował przewagę i o ile jeszcze w środku partii przyjezdne pozostawały w kontakcie, to gospodynie uciekły im na dobre przy serwisach Elizabet Inneh-Vargi. Tarnowianki nie przeszkadzały równie mocno swoimi zagrywkami, a ledwo rozpoczął się mecz, miały na koncie trzy błędy serwisowe.

W drugim secie aż do takiej demolki nie doszło, mimo to Chemik ponownie zwyciężył pewnie 25:20. Pojedyncze zrywy Akademii nie robiły wrażenia na bardziej konsekwentnych policzankach. Trener Marco Fenoglio spokojnie przyglądał się wydarzeniom na boisku.

Włoch zaczął nerwowo krzątać się dopiero po w kolejnej rundzie. Im dłużej trwał mecz, tym bardziej był wyrównany. Drużyna z Tarnowa nacisnęła na przeciwnika w trzecim secie i prowadziła 13:9, następnie 15:11. W odwróceniu wyniku na 20:18 pomogły gospodyniom zmienniczki Bruna Honorio oraz Natalia Mędrzyk. Ostatecznie Chemik zamknął mecz akcją na 25:21.

Grupa Azoty Chemik Police - Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0 (25:12, 25:20, 25:21)

Chemik: Kowalewska, Fedusio, Sahin, Wasilewska, Korneluk, Inneh-Varga, Grajber-Nowakowska (libero), Jagła (libero) oraz Honorio, Mędrzyk

Akademia: Zakościelna, Mościcka, Calkins, Chmielewska, Dzaković, Gawlak, Żurawska (libero) oraz Marcyniuk, Molenda, Szczygieł-Głód, Uszewa, Szumera

MVP: Monika Fedusio (Chemik)