Kolejne trudne zadanie przed tarnowiankami. Przyjedzie rozpędzona ekipa z Łodzi

W Tarnowie zainaugurowana zostanie 3. kolejka Tauron Ligi. Grupa Azoty Akademia podejmie rozpędzone Grot Budowlane Łódź, które jeszcze nie przegrały meczu. Natomiast rywalki wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo.

Jakub Fordon
siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Nastroje w Tarnowie nie są najlepsze. Na starcie sezonu Grupa Azoty Akademia zmierzyła się u siebie z #VolleyWrocław i przegrała to spotkanie po tie-breaku. Następnie musiała uznać wyższość Grupa Azoty Chemika Police.

Z kolei fenomenalnie sezon rozpoczęły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. W dwóch pierwszych meczach pewnie zwyciężyły i nie straciły nawet seta. A to zasługuje na uwagę, bo na inaugurację zmierzyły się w derbach z ŁKS-em Commercecon, który broni tytułu mistrza Polski.

Stąd też zespół gości przyjedzie do Tarnowa w roli faworyta. I to zdecydowanego, bo w swojej historii jeszcze nigdy nie przegrał meczu z tym rywalem, a stoczył trzy takie pojedynki - wszystkie w poprzednim sezonie. W Pucharze Polski łodzianki wygrały 3:0, natomiast w lidze 3:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe.

Najbliżej zwycięstwa Grupa Azoty Akademia była w Łodzi, ale tym razem będzie rywalizować u siebie. Tam w dwóch starciach ugrała dotychczas tylko jednego seta i na ten moment trudno przewidywać, że w czwartek ugra coś więcej.

Warte odnotowania jest również to, że gospodynie na zwycięstwo w oficjalnym meczu czekają od... 23 stycznia, czyli blisko 9 miesięcy! Z kolei Grot Budowlane, biorąc pod uwagę poprzedni sezon, mają na koncie pięć wygranych z rzędu. Inny wynik niż triumf łódzkiej ekipy będzie sporą sensacją.

Tauron Liga, 3. kolejka:

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Grot Budowlani Łódź, godz. 17:30 (transmisja w Polsacie Sport)