Ważna zmiana przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu? Nikola Grbić byłby zachwycony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski mężczyzn
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski mężczyzn
zdjęcie autora artykułu

Na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi, Światowa Federacja Siatkówki rozważa zmianę na którą od lat czekają najlepsze drużyny na świecie. Być może już w Paryżu, kadry zespołów będą liczyły nie 12, ale 14 zawodników.

W tym artykule dowiesz się o:

O sprawie poinformował brazylijski "Portal Volei Brasil". Dziennikarze z Kraju Kawy przyznali, że Światowa Federacja Siatkówki (FIVB), poważnie zastanawia się nad poszerzeniem składów zespołów z 12 do 14 zawodników. Niewykluczone, że już w Paryżu zmiana, na którą siatkarski świat czeka od lat, zostanie wprowadzona w życie.

Dyskusja nad liczebnością drużyn narodowych biorących udział w igrzyskach olimpijskich trwa od lat. Turniej czterolecia jest jedynym, na który szkoleniowcy mogli zabrać tylko 12, a nie jak na wszystkie inne imprezy 14 zawodników. Biorąc pod uwagę rangę turnieju, intensywność i presję, jaka towarzyszy rywalizacji, sytuacja trenerów była bardzo niekomfortowa.

Rozmowy na temat poszerzenia składów drużyn mają toczyć się przy udziale MKOL, podczas najbliższego kongresu FIVB. Gdyby proponowane zmiany weszły w życie, byłaby to doskonała informacja dla Reprezentacji Polski i trenera Nikoli Grbicia. Biało-Czerwoni od lat dysponują bowiem najszerszą kadrą zawodników, mogących rywalizować na najwyższym światowym poziomie.

Należy jednak podkreślić, że wspomniana zmiana nie dotyczyłaby kadry meczowej, w której nadal znajdowałoby się dwunastu zawodników, dwóch pozostałych natomiast oglądałoby spotkanie z wysokości trybun. Wspomniana propozycja umożliwiłaby jednak zawodnikom uczestnictwo w największej sportowej imprezie czterolecia, a trenerom zapewniła komfort pracy na wypadek nieprzewidzianych kontuzji.

Czytaj także: Wciąż możliwa grupa śmierci. Oto symulacja drogi Polski na igrzyskach Kibice na to czekali. Świetne wieści ws. Bartosza Kurka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: na Instagramie obserwują ją tysiące. Tak trenuje dziennikarka Polsatu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy FIVB powinna powiększyć składy reprezentacji biorących udział w IO z 12 do 14 zawodników?
Tak
Nie
Trudno powiedzieć
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)