KMŚ: Semeniuk wprowadził swój zespół do finału

Sir Susa Vim Perugia awansowała do finału Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Obrońca tytułu pokonał bez straty seta Halkbank Ankara, a najwięcej punktów zdobył Kamil Semeniuk. W niedzielę klub ten zmierzy się z brazylijskim Minas Tenis Clube.

Jakub Fordon
Kamil Semeniuk Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: Kamil Semeniuk
W poprzednim sezonie Sir Susa Vim Perugia wystąpiła w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarzy i nie miała sobie równych. Po tym, jak zdobyła tytuł, rok później przystąpiła do jego obrony.

Włoski zespół zakończył fazę grupową z kompletem zwycięstw. Z kolei w półfinale doszło do pojedynku z praktycznie najtrudniejszym rywalem, a mianowicie Halkbankiem Ankara, w którym występuje m.in. Nimir Abdel-Aziz.

Tymczasem w dwóch pierwszych setach mogło się wydawać, że turecka ekipa nie wyszła na parkiet. Było bardzo jednostronnie, ponieważ zespół z Perugii triumfował do 14. i 16. Tym samym tylko kataklizm mógłby sprawić, że nie udałoby im się zakończyć tego pojedynku.

Rywale w końcu zdołali się podnieść i niewiele brakowało, by doprowadziliby do czwartej partii. Ostatecznie po grze na przewagi przegrali 29:31 i pożegnali się z turniejem. Zespół z Perugii do finału wprowadził Kamil Semeniuk.

To właśnie on zdobył najwięcej punktów dla obrońcy tytułu - 15. Swoje dorzucił także Jesus Herrera Jaime, na którego koncie zapisano 13 "oczek". Tylko 9 zdobył z kolei wyżej wspomniany Nimir. Wilfredo Leon wciąż nie może wrócić do gry z uwagi na uraz.

Finałowym przeciwnikiem włoskiej ekipy będzie brazylijski Minas Tenis Clube. Zespół ten po zaciętym tie-breaku ograł japońskie Suntory Sunbirds. Liderem gości był Michael Sanchez, zdobywca 27 punktów.