Włoszka odbudowała się w Polsce. Tak mówi o naszym kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Valentina Diouf
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Valentina Diouf
zdjęcie autora artykułu

- Polska dała mi szansę, aby ponownie zabłysnąć. Jestem za to wdzięczna - wyznała Valentina Diouf, wybrana najlepszym Obcokrajowcem Sezonu 2022/23 Tauron Ligi w rozmowie z klubowymi mediami. Włoszka bardzo szybko zdołała zakochać się w naszym kraju.

W 2022 roku ŁKS Commercecon Łódź ściągnął do siebie Valentinę Diouf. Włoszka, której rodzice pochodzą z Senegalu szybko zaaklimatyzowała się w naszym kraju. I, co najważniejsze, okazała się znakomitym wzmocnieniem.

Z nią w składzie ŁKS sięgnął po mistrzostwo Polski. A sama Diouf na Gali PLS została Obcokrajowcem Sezonu 2022/23 Tauron Ligi. - Jestem naprawdę szczęśliwa, że otrzymałam tę nagrodę, ponieważ wyszłam z trudnego momentu w mojej karierze. Polska dała mi szansę, aby ponownie zabłysnąć. Jestem za to wdzięczna - powiedziała Włoszka w rozmowie z klubowymi mediami.

Atakująca zdecydowała się pozostać w ŁKS-ie na kolejny sezon. Dzięki temu ma okazję na występy w Lidze Mistrzów. Jak sama przyznała, w bardzo szybkim czasie nasz kraj skradł jej serce.

- Kocham, jak witają mnie Polska i Łódź pomimo zimna za oknem, ponieważ atmosfera jest bardzo ciepła - wyznała Diouf.

I co ciekawe, Włoszka rozpoczęła już naukę naszego języka. - Jestem na dobrej drodze do nauki języka polskiego. Zawsze chcę znać chociaż podstawy i pracuję nad tym. Język polski to duże wyzwanie, ale nie poddaję się! - podkreśliła 30-latka.

Przeczytaj także: Trener Czarnych odetchnął z ulgą. "Na treningach było nerwowo"

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)