Lider oddalił się w grupie ZAKSY w Lidze Mistrzów

Ziraat Bankasi Ankara nie rozczarował w meczu Ligi Mistrzów z Olympiakosem Pireus i za sprawą zwycięstwa 3:1 umocnił się na prowadzeniu w grupie, w której rywalizuje również Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara w meczu z Olympiakosem Pireus Materiały prasowe / CEV / Siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara w meczu z Olympiakosem Pireus
Siatkarze z Ankary wybrali się w stosunkowo krótki wyjazd do Pireusu. Ich przeciwnikiem był Olympiakos, w którego składzie byli między innymi Salvador Hidalgo Oliva, Alen Pajenk czy Toncek Stern. Podopieczni Daniela Castellaniego chcieli postawić jak najmocniejszy opór gościom. Olympiakos grał o pierwsze punkty w Lidze Mistrzów.

Faworyt meczu nie pozwolił jednak gospodarzom na dużo. Ziraat Bankasi Ankara potknął się jedynie w drugim secie, ale następnie sprawnie przejął inicjatywę i wypunktował Olympiakos. Wygrana 3:1 sprawiła, że zespół z Turcji zdobył drugi komplet punktów w rozgrywkach. Siła ataku przyjezdnych okazała się nie do poskromienia dla siatkarzy z Grecji.

W tabeli Ziraat Bankasi Ankara ma osiem punktów i jest liderem przez ZAKSĄ. Kędzierzynianie w środę mogą zmniejszyć stratę do przeciwnika w meczu na wyjeździe z belgijskim Knackiem Roeselare.

We wtorek w Belgii zagrała inna drużyna, która ma doświadczenie w decydujących rundach Ligi Mistrzów. Cucine Lube Civitanova stawiło się na terenie Greenyarda Maaseik. Włoska drużyna wygrała 3:0, choć nie było to banalne zadanie. We wszystkich setach decydowała skromna przewaga Lube, a dwa z nich kończyły się krótką walką na przewagi. W trzeciej partii dużo wskazywało na przedłużenie meczu, ale goście zdążyli odwrócić wynik rzutem na taśmę.