35 punktów Aleha Akhrema w meczu z AZS-em Częstochowa

Aż 35 punktów w poniedziałkowym spotkaniu z Domexem Tytan AZS Częstochowa zdobył białoruski przyjmujący Asseco Resovii, Aleh Akhrem. Świetna postawa zawodnika nie pomogła jego zespołowi, który przegrał z Akademikami 2:3.

Nie ulega wątpliwości, że Aleh Akhrem był najbardziej eksploatowanym siatkarzem w poniedziałkowym spotkaniu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Domexem Tytan AZS Częstochowa. Białoruski przyjmujący już od początku był najczęściej wybieranym przez Rafaela Redwitza siatkarzem w ataku. Dobrze spisywał się również w bloku, gdzie zdobył pięć punktów.

Brazylijski przyjmujący mało piłek posyłał do młodziutkiego Mateusza Miki, który w swoim debiucie w wyjściowej szóstce na parkietach PlusLigi atakował ze skutecznością 33 proc. i zdobył 8 punktów. Redwitz rzadko prowadził również grę środkiem. Łukasz Perłowski, który powrócił do składu po kilkumiesięcznej kontuzji, zdobył w ataku zaledwie jedno oczko (na pięć prób), a Wojciech Grzyb - 5 punktów (na 6 wykonanych ataków). Dla porównania środkowi AZS-u Częstochowa, Łukasz Wiśniewski i Piotr Nowakowski zdobyli (w ataku) odpowiednio 7 i 6 punktów, wykonując w sumie 21 prób.

Niestety dla Resovii nadmierne eksploatowanie Akhrema zemściło się na tym zespole. Już w końcówce pierwszej partii białoruski siatkarz został dwukrotnie zablokowany, a raz zaatakował w aut, co praktycznie przechyliło szalę zwycięstwa w tej partii na korzyść AZS. Również w drugim secie, przy stanie 21:22, Akademicy powstrzymali Akhrema skutecznym blokiem, by kilka minut później prowadzić w meczu już 2:0.

Nawet kilka nieudanych akcji nie przeszkodziło jednak Akhremowi, by zdobyć w meczu z Akademikami z Częstochowy aż 35 punktów. Poprzedni rekord największej liczby oczek w jednym spotkaniu należał do Bartosza Janeczka, który pojedynek z Politechniką Warszawską zakończył z 30 punktami na koncie. W meczu z Resovią Janeczek był najlepiej punktującym zawodnikiem AZS Częstochowa, zdobył 22 oczka.