Powrót Katarzyny Skowrońskiej

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych, spowodowaną udziałem włoskiej reprezentacji w Pucharze Wielkich Mistrzyń, zespoły rozgrywają mecze kontrolne. W środowym pojedynku Scavolini Pesaro zmierzyło się na wyjeździe z Monteschavo Jesi. W ekipie gości w wyjściowej szóstce pojawiła się reprezentantka Polski, Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Arkadiusz Dziublak

Polka zaliczyła niemal pełny występ w meczu sparingowym swojej drużyny, Scavolini Pesaro z Monteschavo Jesi. Po sześciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Katarzyna Skowrońska-Dolata pojawiła się po raz pierwszy w wyjściowym składzie i spisała się bardzo dobrze, zdobywając 18 punktów, co było najlepszym wynikiem w drużynie Scavolini. Trener Angelo Vercesi, mimo porażki swojego zespołu 2:3, był zadowolony z postawy zawodniczek, a szczególnie z faktu, że mógł w tak dużym wymiarze czasowym skorzystać z usług Skowrońskiej i Senny Usić.