Dobra wiadomość dla kibiców. Znamy plan sparingów Polek przed Ligą Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarek
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarek
zdjęcie autora artykułu

Przed reprezentacją Polski siatkarek najważniejszy sezon od kilkunastu lat. Podopieczne Stefano Lavariniego czekają bowiem występy w Lidze Narodów i igrzyskach olimpijskich. Znamy już pierwsze plany sparingowe Biało-Czerwonych.

Rok 2023 był przełomowy dla siatkarek reprezentacji Polski, przynosząc kolejne owoce współpracy z trenerem Stefano Lavarinim. Nasze zawodniczki po ćwierćfinale mistrzostw świata z 2022 roku w poprzednim sezonie na stałe zadomowiły się w światowej czołówce.

Świadczy o tym brązowy medal Ligi Narodów Kobiet, czyli największy międzynarodowy sukces od lat. Dodatkowo siatkarki wywalczyły kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W najbliższej edycji rozgrywek Ligi Narodów Polki będą poważnym kandydatem do medalu. Rywalizację rozpoczną od turnieju w Antalyi, gdzie już w pierwszym meczu zmierzą się z groźnymi Włoszkami (14 maja). W kolejnych dniach czekają je spotkania z Francją (17 maja), Holandią (18 maja) i Japonią (19 maja).

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Na drugi turniej zawodniczki Lavariniego udadzą się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Arlington. Na początek zagrają z Serbkami (28 maja), a następnie spróbują swoich sił w pojedynkach z Koreą Południową (30 maja), Niemcami (31 maja) i gospodyniami, czyli USA (1 czerwca).

Zmagania w fazie grupowej Polki zakończą w chińskim Hongkongu, gdzie w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Brazylii (12 czerwca). Kolejnymi rywalkami naszych pań będą siatkarki Dominikany (14 czerwca), Tajlandii (15 czerwca) i Chin (16 czerwca). Podczas trzech turniejów zawodniczki Lavariniego unikną starć z Turczynkami, triumfatorkami ubiegłorocznej edycji oraz Kanadyjkami i Bułgarkami.

Zanim jednak drużyna przystąpi do walki o punkty do klasyfikacji przejściowej Ligi Narodów i rankingu FIVB, zawodniczki czeka okres przygotowawczy oraz dwa mecze sparingowe. Władze PZPS w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym zdecydowały, że Biało-Czerwone rozegrają zaledwie dwa oficjalne mecze sparingowe przed startem Ligi Narodów.

Rywalkami naszej ekipy będzie reprezentacja Holandii, a areną zmagań mogąca pomieścić 3 tysiące kibiców hala BBOSiR w Bielsku-Białej. Mecze zaplanowano na 9 i 10 maja. Będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć polskie siatkarki na boisku przed startem VNL. Bilety dostępne będą w sprzedaży od 5 kwietnia godz. 12.00 na stronie ebilet.pl.

Czytaj także: Reprezentacja Polski urosła w siłę. Mistrzyni Europy mówi, co zmienił Lavarini Sebastian Świderski: Polki będą "czarnym koniem" igrzysk olimpijskich

Źródło artykułu: WP SportoweFakty