Iskra Odincowo lepsza od Asseco Resovii

Z powodu występów reprezentacji Polski przymusową przerwę w rozgrywkach mają zespoły PlusLigi. Korzystając z tej pauzy drużyny grają mecze kontrolne. W Krośnie spotkały się ekipy Asseco Resovii Rzeszów oraz wicemistrza Rosji, Iskry Odincowo. Przy pełnych trybunach lepsi okazali się siatkarze rosyjscy, którzy zwyciężyli bez straty seta. Padł nietypowy wynik 4:0.

Paweł Sala
Paweł Sala

Poza pierwszym setem spotkania mecz był wyrównany, jednak końcówki partii należały do Rosjan. W drużynie Asseco Resovii wciąż nie trenuje Fin Miko Oivanen. Natomiast Paweł Papke dopiero wczoraj wznowił zajęcia, dlatego też pojawiał się tylko momentami na boisku. Oba kluby umówiły się na dwa spotkania kontrolne. Już w piątek rozegrają drugi mecz, tym razem w Rzeszowie. Początek pojedynku planowany jest na godzinę 18:00.

Asseco Resovia Rzeszów - Iskra Odincowo 0:4 (11:25, 27:29, 23:25, 27:29)

Asseco Resovia: Redwitz, Mika, Wika, Akhrem, Kreek, Grzyb, Głód (libero) oraz Papke, Ilic, Gawryszewski.

Iskra Odincowo: Makarow, Schoeps, Kowyriajew, Kalinin, Astaszenkow, Jegorczew, Ermakow (libero) oraz Mysin, Rokhin, Archipow, Kruglow.