Dla kogo europejskie puchary? Sprawdź plan spotkań PlusLigi

W poniedziałek (22 kwietnia) poznamy zespół, który zajmie 5. miejsce w PlusLidze i będzie miał możliwość rywalizacji w Pucharze Challenge. Faworytem jest Bogdanka LUK Lublin po ograniu Trefla Gdańsk 3:0. Dojdzie jeszcze do walki o 13. pozycję.

Jakub Fordon
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin Materiały prasowe / Plusliga / Siatkarze Bogdanki LUK Lublin
Wielkimi krokami dobiega końca sezon klubowy. Ten jest przyspieszony w Polsce, ponieważ z uwagi na igrzyska olimpijskie rywalizacja w fazie play-off nie odbywa się do trzech zwycięstw, tylko w ramach dwumeczów.

W efekcie w poniedziałek (22 kwietnia) poznamy kolejne rozstrzygnięcia. Znacznie bardziej ważniejszym będzie to, kto zajmie 5. miejsce w PlusLidze i będzie miał możliwość rywalizacji w Pucharze Challenge, o ile zdecyduje się do niego przystąpić.

Faworytem do zajęcia wspomnianej lokaty jest Bogdanka LUK Lublin za sprawą pierwszego meczu z Treflem Gdańsk. Ten bowiem był jednostronny i zakończył się w trzech setach. Lepsi okazali się gospodarze, ale wykorzystali przy tym grę na swoim parkiecie.

Teraz taką przewagę będą mieli gdańszczanie. W tym sezonie udało im się ograć zespół z Lublina w Ergo Arenie, ale jedynie po tie-breaku. A w przypadku decydującej partii to LUK zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu, bo w rewanżu potrzebuje ugrać dwa sety.

Stąd też podopieczni Chorwata Igora Juricicia są w trudnym położeniu. Najpierw muszą bowiem doprowadzić do złotego seta, a dopiero wówczas będą w stanie powalczyć z LUK-iem o wyższą lokatę.

Zdecydowanie mniej ciekawszy będzie mecz przed starciem w Gdańsku. O 13. pozycję zagrają bowiem KGHM Cuprum Lubin i GKS Katowice. W pierwszym spotkaniu drugi z wymienionych klubów u siebie zwyciężył bez straty seta.

Tym samym katowiczanie muszą ugrać dwie partie w rewanżu, by cieszyć się z wyższej lokaty na koniec sezonu. W innym przypadku Cuprum doprowadzi do złotego seta i w nim rozstrzygnie się wspomniana wyżej kwestia. A gospodarze w tym sezonie ograli już GKS na własnym parkiecie i to wynikiem 3:0.

PlusLiga:

Rewanż o 5. miejsce: Trefl Gdańsk - Bogdanka LUK Lublin, godz. 20:30 (transmisja w Polsacie Sport)

Pierwszy mecz: 0:3.

Rewanż o 7. miejsce: KGHM Cuprum Lubin - GKS Katowice, godz. 17:30 (transmisja w Polsacie Sport)