Złota Joanna Wołosz. Polka poprowadziła zespół po mistrzostwo Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Serie A / Joanna Wołosz w ostatnim meczu Serie A kobiet
Materiały prasowe / Serie A / Joanna Wołosz w ostatnim meczu Serie A kobiet
zdjęcie autora artykułu

Zakończyła się walka w finale mistrzostw Włoch. Prosecco Doc Imoco Conegliano ponownie zostało najlepszym klubem Serie A kobiet. Joanna Wołosz została mistrzynią Włoch po raz szósty w karierze.

W finale mistrzostw Włoch spotkały się najlepsze kluby sezonu zasadniczego Serie A kobiet, w których kadrach są Polki. Prosecco Doc Imoco Conegliano, którego rozgrywającą jest Joanna Wołosz, zmierzył się z Savino Del Bene Scandicci, do którego w trakcie sezonu dołączyła Pola Nowakowska.

Rywalizacja w finale mistrzostw Włoch toczyła się do trzeciego zwycięstwa lepszego klubu. Seria rozpoczęła się zwycięstwem Scandicci, ale w późniejszych trzech meczach lepsze były siatkarki Conegliano. W ten sposób finał zakończył się po czterech spotkaniach, po których świętowały obrończynie tytułu.

Ostatni, sobotni mecz był jak cały finał w pigułce. Zespół Joanny Wołosz zwyciężył 3:1 mimo niepowodzenia w pierwszym secie. Reprezentantka Polski wyszła w szóstce Conegliano i zdobyła dwa punkty, z których jeden blokiem i jeden serwisem. Kadrowiczka Stefano Lavariniego poprowadziła zespół do zwycięstwa w ostatnim meczu sezonu we Włoszech.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Joanna Wołosz została mistrzynią Włoch po raz szósty w karierze. Po raz pierwszy cieszyła się z tytułu w 2018 roku i od tego sezonu Conegliano nie oddaje prymatu. 5 maja Joanna Wołosz i spółka zagrają jeszcze w finale Ligi Mistrzyń z Vero Volley Milano. Spróbują powtórzyć osiągnięcie z 2021 roku i zdobyć najcenniejszy europejski puchar.

Savino Del Bene Scandicci - Prosecco Doc Imoco Conegliano 1:3 (25:23, 17:25, 17:25, 21:25)

Wynik finału: 1:3.

Czytaj także: Pokonały Chemika Police, sięgnęły po Puchar CEV Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty