Będzie pomagać ministrowi. Słynna siatkarka spotkała się z Nitrasem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
PAP / Jarek Praszkiewicz / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
zdjęcie autora artykułu

Sławomir Nitras pełni nową rolę i zamierza zadbać o prawa kobiet w sporcie. Minister sportu i turystyki może liczyć na poparcie kolejnej wielkiej postaci, a mowa o Joannie Wołosz. Polska siatkarka miała już okazję się z nim spotkać.

W tym artykule dowiesz się o:

Po tym, jak doszło do zmiany władzy w naszym kraju, poznaliśmy nowego ministra sportu i turystyki. Został nim Sławomir Nitras, który obecnie robi wszystko, by jak najlepiej spisać się w nowej roli.

Obecnie Nitras zaangażowany jest w wiele działań. W gronie tym znajduje się między innymi walka o równość praw kobiet w związkach sportowych. Już wcześniej minister ogłosił, że otrzymał wsparcie od wioślarki Katarzyny Zillmann (więcej TUTAJ).

Teraz z kolei 51-latek przekazał, że będzie mógł liczyć na kolejną znaną twarz w polskim sporcie, jeżeli chodzi o kobiety. Mowa konkretnie o Joannie Wołosz, czyli jednej z najlepszych rozgrywających na świecie, która stanowi o sile włoskiego giganta Prosecco Doc Imoco Conegliano, a także reprezentacja Polski.

"Kobiety są filarem polskiego sportu, a naszym zadaniem jest je wspierać. Walka z dyskryminacją płciową w sporcie, wprowadzenie obowiązkowej 30 procentowej reprezentacji kobiet we władzach polskich związków sportowych oraz wsparcie zawodniczek w ciąży i młodych mam to nasze konkrety. Bardzo cieszę się, że Pani Joanna Wołosz - znakomita i niezwykle utytułowana siatkarka - dołączy do działań ministerstwa sportu i turystyki wzmacniających rolę i pozycję kobiet w polskim sporcie" - brzmi wpis Nitrasa, do którego dołączył zdjęcie z 34-latką.

Tym samym Nitras po raz kolejny pokazuje, że nie rzucał słów na wiatr i zamierza działać w kwestii praw kobiet, jeżeli chodzi o sport. Patrząc na taką inicjatywę nie ma się co dziwić, że zyskał poparcie kolejnej wielkiej postaci.

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

Źródło artykułu: WP SportoweFakty