Nitras spotkał się z wicemistrzynią olimpijską. Może liczyć na jej wsparcie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Sławomir Nitras / Na zdjęciu: Sławomir Nitras i Katarzyna ZIllmann
Twitter / Sławomir Nitras / Na zdjęciu: Sławomir Nitras i Katarzyna ZIllmann
zdjęcie autora artykułu

Minister sportu Sławomir Nitras spotkał się z Katarzyną Zillmann. Wicemistrzyni olimpijska ma mu pomóc we wdrożeniu programów równościowych w sporcie.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio jedną z największych gwiazd Polski stała się Katarzyna Zillmann. Była członkinią wioślarskiej czwórki podwójnej, która przed trzema laty zdobyła srebro. To był pierwszy medal Biało-Czerwonych na tych igrzyskach. 29-latka ma koncie także mistrzostwo świata.

Zillmann stała się sławna także za sprawą wywiadu na antenie TVP po zdobyciu medalu. Srebro olimpijskie zadedykowała swojej dziewczynie, co wywołało szok po stronie prawicowej w Polsce. Prezydent Andrzej Duda zwlekał prawie dwa dni z pogratulowaniem wioślarkom na Twitterze.

Zawodniczka po igrzyskach zaangażowała się w wiele inicjatyw mających zwalczać homofobię w Polsce. Działała także w kwestii praw kobiet. 29-latka będzie miała przed sobą nowe zadanie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak Xavi trenuje syna. "Lepszy od Ronaldo"

Minister Sławomir Nitras ogłosił, że wioślarka będzie wspierać ministerstwo sportu. Celem jest wdrożenie programów równościowych.

"Pani Katarzyna Zillmann wesprze ministerstwo sportu. Wprowadzenie co najmniej 30% reprezentacji kobiet we władzach polskich związków sportowych, walka z dyskryminacją płciową, wsparcie zawodniczek w ciąży i młodych mam oraz otwarcie szkolnych obiektów sportowych to priorytety." - napisał minister Sławomir Nitras na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

Czytaj więcej: Wieloletnia dyskwalifikacja Karasia? Wiemy, co mu grozi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty